Porażka na inaugurację. PGE Turów - SLUC Nancy 72:75

| Utworzono: 2009-11-24 21:08 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Turowa. W pierwszej kwarcie zespół Sasy Obradovica grał mądrze i równo. I po 10 minutach prowadził 22:15.

Druga kwarta to jednak popis francuskiej drużyny. Zgorzelczanom udało się wprawdzie zatrzymać Ricardo Greera, ale w Nancy dobrze grali pozostali zawodnicy. Zwłaszcza w defensywie. Z gry udało im się kompletnie wyłączyć Justina Gray'a i bardzo ograniczyć poczynania Wrighta. Goście wygrali dzięki temu drugą kwartę 20:10 i jak się okazało było to kluczowe dla losów spotkania.

Po przerwie rozkręcili się Deane i Wright. Świetne akcje tej dwójki nie pozwoliły Nancy powiększyć przewagi. Ale słaba postawa pozostałych zawodników Turowa sprawiła, że wicemistrzowie Polski nie byli w stanie tego meczu wygrać. W dwóch ostatnich kwartach przestał trafiać Robert Witka, a Justin Gray mylił się w niemal każdej akcji.

Turów zagrał tak jak w lidze. Indywidualnie, a nie zespołowo. Kolektyw na parkiecie tworzyli natomiast gracze Nancy. I dlatego wygrali 75:73

PGE Turów Zgorzelec - SLUC Nancy 72:75 (22:15, 10:20, 21:21, 19:19)

PGE Turów Zgorzelec - Michael Wright 26, Willie Deane 22, Robert Witka 11, Michał Chyliński 4, Konrad Wysocki 3, Justin Gray 3, Adam Wójcik 3, Krzysztof Roszyk 0, Paweł Leończyk 0.

SLUC Nancy - Kaniel Dickens 18, Steed Tchicamboud 15, Jeff Greer 13, Marcus Slaughter 8, Stephen Brun 6, John Cox 5, Ricardo Greer 4, Lesly Bengaber 4, Akinlolu Akingabala 2.