Punkt z liderem. PIłkarze Chrobrego Głogów bezbramkowo zremisowali z Wartą Poznań

Michał Hamburger | Utworzono: 2019-10-06 07:54 | Zmodyfikowano: 2019-10-06 07:55
A|A|A

Na mecz z Wartą zespół Chrobrego wyszedł z trójką zawodników, których nie było od początku w Nowym Sączu. Od pierwszej minuty zagrali Robert Mandrysz, Przemysław Stolc oraz Mikołaj Lebedyński.

Pierwsza połowa nie przyniosła goli i nie było klarownych ku temu okazji. Z przodu nieco groźniejsi byli przyjezdni, ale ani razu nie zagrozili na tyle mocno, by coś z tego mieć. Niedokładnie akcje kończyli Michał Jakóbowski czy Robert Janicki. Chrobry też podejmował próby, lecz dopiero w 37 minucie oddał pierwszy celny strzał. Wtedy z kilkunastu metrów zaskoczyć Adriana Lisa próbował Adrian Benedyczak, jednak nic z tego. W końcówce powtórzyć to starał się jeszcze Mikołaj Lebedyński, ale i jego uderzenie nie mogło sprawić golkiperowi Warty kłopotów.

W drugiej połowie pomarańczowo-czarni potrafili przycisnąć, agresywnie wywalczyć piłkę i efektowniej nią operować bliżej bramki. Większość zagrożenia szło z prawej strony, lecz znów brakowało wykończenia. W 54 minucie sam na strzał z boku zdecydował się Miłosz Kozak, ale bramkarz Warty bezproblemowo chwycił futbolówkę. Piłkę meczową mieli przyjezdni. W 69 główkował Robert Janicki, piłkę na słupek skierował Michał Szromnik, a ta została wybita już z samej linii. W odpowiedzi groźniej z dystansu, choć niecelnie przymierzył Szymon Drewniak.

Końcówkę zdominowali goście. Chrobry na szczęście miał Michała Szromnika, który bronił strzały Gracjana Jarocha i Aleksa Ławniczaka w 85 oraz 86 minucie. Już w doliczonym czasie głogowianie dwukrotnie próbowali ruszyć z kontrą i były one dla rywali niebezpieczne, ale tylko do pewnego momentu. Podania, które w końcówce adresowali Miłosz Kozak i Przemysław Stolc nie otworzyły drogi do bramki i mecz z liderem zakończył się bezbramkowym remisem.GŁOGÓW GŁOGÓW - WARTA POZNAŃ 0:0

CHROBRY: Szromnik - Stolc, Góra, Praznovsky, Ratajczak, Ilków-Gołąb, Drewniak, Mandrysz, Kozak, Benedyczak, Lebedyński.

WARTA: Lis - Kiełb, Kieliba, Trałka, Jakóbowski (78 Napolov), Fiedosewicz (83 Grobelny), Ławniczak, Rybicki, Kupczak, Janicki, Jaroch (87 Kiklaisz).

ŻÓŁTE KARTKI: Praznovsky, Góra, Drewniak, Ilków-Gołąb.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama