Udana inauguracja ekstraklasy koszykarek w Polkowicach

| Utworzono: 2019-10-06 21:19

Wbrew pozorom nie był to spacerek dla pomarańczowych. Szczególnie ciężko ekipie gospodyń grało się przed przerwą. Początek sezonu oczywiście ma to do siebie, że zdarza się w pierwszych kolejkach rozgrywek sporo niespodzianek. Taką też pachniało przez moment w Polkowicach.

Inauguracyjna kwarta została wygrana przez CCC 23:16. Gdy wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą gospodynie złapały małą zadyszkę. Największym problemem polkowiczanek okazał się atak. W drugich dziesięciu minutach zawodniczki z Dolnego Śląska rzuciły ledwie dziesięć oczek tracąc dziewiętnaście. Zapachniało sensacją bo do przerwy górą Widzew.

W drugiej połowie wszystko już wróciło na właściwe tory, przynajmniej te oczekiwane w Polkowicach. CCC uszczelniło obronę i przede wszystkim znalazło drogę do kosza rywalek. W trzeciej kwarcie gospodynie rzuciły 26 punktów.

Ostatnia odsłona to jeszcze lepsza defensywa naszego zespołu, która ostatecznie okazała się kluczem do zwycięstwa różnicą ponad dwudziestu punktów.

Świetne spotkanie w barwach CCC rozegrała Artemis Spanou, która do 26 punktów dołożyła 7 zbiórek i 3 asysty.

CCC Polkowice - CosinusMED Widzew Łódź 79:57 (23:16, 10:19, 26:13, 20:9).

CCC Polkowice: Artemis Spanou 26, Weronika Gajda 19, Ana-Maria Filip 14, Danielle Robinson 9, Denesha Stallworth 8, Monika Naczk 2, Julia Tyszkiewicz 1, Miljana Bojovic 0, Ewelina Jackowska 0, Patrycja Tomaszewicz 0.

CosinusMED Widzew Łódź: Katarina Vuckovic 21, Arina Bilotserkivska 13, Klaudia Gertchen 9, Julia Drop 8, Monika Jasnowska 4, Ewelina Gala 2, Jagoda Bandoch 0, Anna Kudelska 0.