Udana inauguracja ekstraklasy koszykarek w Polkowicach

Michał Hamburger | Utworzono: 2019-10-06 21:19
A|A|A

Wbrew pozorom nie był to spacerek dla pomarańczowych. Szczególnie ciężko ekipie gospodyń grało się przed przerwą. Początek sezonu oczywiście ma to do siebie, że zdarza się w pierwszych kolejkach rozgrywek sporo niespodzianek. Taką też pachniało przez moment w Polkowicach.

Inauguracyjna kwarta została wygrana przez CCC 23:16. Gdy wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą gospodynie złapały małą zadyszkę. Największym problemem polkowiczanek okazał się atak. W drugich dziesięciu minutach zawodniczki z Dolnego Śląska rzuciły ledwie dziesięć oczek tracąc dziewiętnaście. Zapachniało sensacją bo do przerwy górą Widzew.

W drugiej połowie wszystko już wróciło na właściwe tory, przynajmniej te oczekiwane w Polkowicach. CCC uszczelniło obronę i przede wszystkim znalazło drogę do kosza rywalek. W trzeciej kwarcie gospodynie rzuciły 26 punktów.

Ostatnia odsłona to jeszcze lepsza defensywa naszego zespołu, która ostatecznie okazała się kluczem do zwycięstwa różnicą ponad dwudziestu punktów.

Świetne spotkanie w barwach CCC rozegrała Artemis Spanou, która do 26 punktów dołożyła 7 zbiórek i 3 asysty.

CCC Polkowice - CosinusMED Widzew Łódź 79:57 (23:16, 10:19, 26:13, 20:9).

CCC Polkowice: Artemis Spanou 26, Weronika Gajda 19, Ana-Maria Filip 14, Danielle Robinson 9, Denesha Stallworth 8, Monika Naczk 2, Julia Tyszkiewicz 1, Miljana Bojovic 0, Ewelina Jackowska 0, Patrycja Tomaszewicz 0.

CosinusMED Widzew Łódź: Katarina Vuckovic 21, Arina Bilotserkivska 13, Klaudia Gertchen 9, Julia Drop 8, Monika Jasnowska 4, Ewelina Gala 2, Jagoda Bandoch 0, Anna Kudelska 0.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama