Ważne zwycięstwo szczypiornistek Metraco Zagłębia Lubin

WK, inf.prasowa | Utworzono: 2019-10-10 06:44 | Zmodyfikowano: 2019-10-10 07:32

Mecz od początku rozgrywany był w bardzo szybkim tempie. W niespełna minutę zobaczyliśmy trzy bramki, a przed upływem sześciu minut na tablicy widniał wynik 4:4. Kibice oglądali ciekawe widowisko, w którym brylowały Emilia Galińska i Adrianna Górna. W okolicach piętnastej minuty Miedziowe zaczęły budować swoją przewagę i po kolejnych skutecznych akcjach odskoczyły rywalkom – 11:7. Lubinianki napędzały się z każdą kolejną akcją i nie miały większych problemów ze zdobywaniem bramek – tych Metraco Zagłębie Lubin w pierwszej części spotkania zdobyło aż dwadzieścia, przy trzynastu trafieniach JKS-u.

Na początku drugiej połowy bramki rzucały tylko Miedziowe. Serię czterech trafień z rzędu dopiero w 40. minucie przełamała Natalia Turkalo. Obraz gry się nie zmienił, ton wydarzeniom na parkiecie wciąż nadawały lubinianki, które grały nie tylko efektywnie, ale i efektownie. Rozpędzony beniaminek w Lubinie został sprowadzony na ziemię, notując pierwszą przegraną w sezonie. Metraco Zagłębie, dzięki wygranej awansowało na drugie miejsce w tabeli.

Metraco Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 33:26 (20:13)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Hurychova, Stanisławczyk, Grzyb 1, Trawczyńska, Buklarewicz 3, Górna 11, Miłek, Ważna 3, Galińska 7, Zawistowska 4, Matieli 3, Belmas, Pielesz 1, Milojević.

Eurobud JKS: Kulpa, Szczurek, Strząbała, Bancilion 2, Balsam 4, Donets, Luberecka 1, Turkalo 7, Pietras 1, Strózik 1, Żukowska 7, Szymborska, Kozimur 3, Backiel.