TOP5 dolnośląskich pracowni modelarskich [GŁOSOWANIE]

Filip Marczyński, Justyna Kościelna, Karolina Kurczab, Bartosz Szarafin, Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2019-10-12 11:31 | Zmodyfikowano: 2019-10-12 11:31
A|A|A

prw

Codziennie można oddać głos. Zwycięża pracownia, która uzbiera najwięcej głosów. Głosowanie potrwa do 26 października do godziny 15.30 Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.

Ten plebiscyt już się zakończył

Pracownia z Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy

Dwunastu chłopaków, niewielka sala z zapleczem i wielki zapał do składania drobnych elementów. A wszystko to po czujnym okiem emerytowanego nauczyciela techniki. To ekipa modelarzy z Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy. Okazuje się, że to wszystko wystarczy, by realizować swoje pasje i sięgać po międzynarodowe laury.

Pracownia z Gminnego Ośrodka Kultury w Miłkowicach

 

Fot. Anna Śliwińska

Jeszcze kilka lat temu nie przypuszczali, że staną się modelarzami. Miłkowice przez dziesięciolecia były jednym z największych węzłów kolejowych w regionie. Dziś to niewielka stacja. Ale emerytowani kolejarze ciągle dłubią przy dawnym dworcu, torach, lokomotywach. Tylko nieco mniejszych. A wszystko to w zaciszu Gminnego Ośrodka Kultury w Miłkowicach - oddalonego od prawdziwego dworca zaledwie o kilkaset metrów.

Pracownia Modelarska MDK Świdnica

Pracownia w świdnickim MDK działa już blisko 20 lat. Jest w niej kilka grup modelarzy w różnym wieku. Począwszy od dzieci, aż do studentów i przedsiębiorców. Spotykają się głównie w Czwartki i Piątki, choć najwięksi zapaleńcy przychodzą niemal codziennie. Na swoim koncie mają wiele sukcesów od wyróżnień po wielokrotne pierwsze miejsca w Polsce i za granicą. Pasjonaci z modelarni w MDK przekazują też pałeczkę kolejnym pokoleniom podkreślając, że Świdnica modelarstwem stoi, a kilka stowarzyszeń jest tego dowodem.

Sekcja Modelarska Złotoryja 

To miejsce pomogło spełnić marzenie nie jednego młodego człowieka - byli i tacy co zaczynali w niej od składania plastikowych modeli, a dziś pilotują prawdziwe samoloty. Ta niewielka pracownia działa od przeszło 65 lat. Od ponad 40. zajęcia prowadzi jej absolwent, Stanisław Zawadzki. W tej pracowni pokochał modelarstwo, a dziś w tym samym miejscu zaraża innych swoją pasją. To właśnie tam, z elementów wielkości główki od szpilki powstają modele wojskowych samolotów, czołgów i ciężkich samochodów, które od lat są wysoko nagradzane w ogólnopolskich konkursach.

Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportów Modelarskich

To nie jest zajęcie dla młodych ludzi - po pierwsze trzeba mieć pieniądze, a po drugie - mnóstwo wolnego czasu - śmieją się członkowie Dolnośląskiego Stowarzyszenia Sportów Modelarskich, którzy najpierw, w zaciszu własnych pracowni, składają samoloty czy szybowce, a później - na otwartej przestrzeni - nimi sterują. W sezonie, przy ładnej pogodzie, można ich spotkać na jednym z podwrocławskich lotnisk, zimą - w sali sportowej, gdzie nabierają wprawy i testują nowe jednostki.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Maran
2019-10-27 09:27:38
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Zapędziliśmy się na głosowaniu zapominając o pozostałych uczestnikach. Napewno z nie mniejszą pasją wykonują swoją pracę .Jestem przekonany ,że organizator uwzględni zaangażowanie tych wspaniałych nauczycieli i modelarzy . My obserwujący rywalizację dziękujemy wszystkim /tym na czele i tym z mniejszym szczęściem/za udział i tak aktywne wsparcie głosami -Kamień Pomorski i przyjaciele
~Wkręceni
2019-10-27 01:05:35
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -2
Jedna Wielka ściema 9 z kolei i chyba ostatnia. Szkoda pisać.....
~Legniczanka
2019-10-27 00:18:24
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Gratulacje dla wszystkich modelarzy i ich opiekunów! Rozwijacie swoje pasje. Wasze zainteresowania są naprawdę ważne. Z nich nie rezygnujcie.
~Drajwer zRio
2019-10-26 16:00:00
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 0
Gratulacje dla Złotoryi. Chociaż to drugie miejsce to jednak momentami zwyciężaliśmy. Czekamy teraz na relację z wręczenia nagrody dla zwycięskiej modelarni. Wszak głosów było niemało, nie chcemy, by ten plebiscyt okazał się jedną wielką ściemą.
~Senior
2019-10-26 15:59:04
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Brawa dla wygranej modelarni ale również należą się się brawa dla tych,którzy tak dzielnie walczyli. Głowa do góry byliście wspaniali. Gratuluję.
~Aga
2019-10-26 15:54:07
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Legnica - takie duże miasto, a wygrała zaledwie 56 głosami! Brawo Złotoryja, brawo Staszek Zawadzki i wszyscy jego znajomi. To prawda, że poświęca modelarni ponad 90 % swojego życia. Gratulacje!!!!
~Legniczanin
2019-10-26 15:50:17
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 2
Legnica
~Sushi aka Malwina
2019-10-26 13:48:18
z adresu IP: (83.238.xxx.xxx)
Ocena: 5
Legnica wygra!!
~stefan
2019-10-25 19:17:03
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 6
oby Legnica wygrała!!!
~Maran
2019-10-25 07:43:48
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Znaki zapytania wstawił automatycznie administrujący zamiast moich buziek , proszę nie doszukiwać się podtekstu
~Senior
2019-10-24 22:28:05
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 1
Juniorze brawo Ty
~Modelarz
2019-10-24 19:29:17
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 9
Nasz Pan Włodzimierz to również wspaniały człowiek!!! Życzymy wygranej dla Legnicy!!!
~Halinka
2019-10-24 19:20:52
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 2
Pozdrawiam Pana Stanisława i wszystkich modelarzy że Złotoryi, życzę Wam wygranej, wspaniała praca????
~Mariusz
2019-10-24 18:33:02
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 0
Fajnie sobie trzepia kase z wyświetleń.
~Zenek
2019-10-24 18:06:02
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 1
Faktycznie to prawda, ja nawet nie wiedzałem , że takie Radio Wrocław istnieje. Dzięki temu głosowaniu już wiem. Państwo z Radia powinni pomyśleć o symbolicznej nagrodzie.
~Michał
2019-10-24 17:51:41
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 2
właśnie przeczytałem, że nie ma tu żadnych nagród. Czyli jest to dla radia darmowa reklama kosztem dzieci. Brawo. Samo głosowanie do dzisiaj dało radiu ok. 6000 odwiedzin, a oni nie mogą nawet dać talonu za np. 300 zł do sklepu modelarskiego. Wstyd i tyle.
~daniel
2019-10-24 16:29:29
z adresu IP: (88.130.xxx.xxx)
Ocena: 0
stawiam na Miłkowice może parowozownie odtworzą?!
~Hormelzonklaksyn
2019-10-24 14:07:11
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
Zawijka części zamiennych
~Senior
2019-10-23 21:56:19
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Piękna rywalizacja złotorii i Legnicy . A o co ta rywalizacja ! Nie ma regulaminu niema nagrody . Może i jest ale , jak na razie to wirtualna bo jakoś Radio Wrocław nie uchyla rąbka tajemnicy. Oby nie długopisy z logiem radia......!?
~Ola
2019-10-23 20:15:35
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 2
Trzymam kciuki za Legnice. Bo Legnica to siła. - Kraków
~Ala
2019-10-23 19:39:14
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 3
Trzymam kciuki za Złotoryję. Pozdrawiam z zachodniopomorskiego.
~Modelarz
2019-10-23 15:05:29
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 2
Dlaczego moich głosów nie zapisuje
~Maran
2019-10-23 08:52:50
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: 3
Mam zaszczyt znać Stanisława Zawadzkiego .Praca w modelarni z młodzieżą to jego życie ,pasja z jaką to czyni wypełnia 95 %????jego życia.Wspaniały człowiek ,instruktor wzór dla młodzieży mam nadzieję ,że nie jest to gatunek na wymarciu .Myślę ,że to perełka o którą decydenci ze Złotoryi dbają i doceniają????
~Modelarz
2019-10-16 11:41:31
z adresu IP: (217.153.xxx.xxx)
Ocena: -1
Dlaczego w tym głosowaniu nie ma modelarni z Jeżowa Sudeckiego? Euroregionalne Centrum Modelarskie robi wiele zawodów, imprez i są znani w całej Polsce.
~Gad
2019-10-16 07:52:26
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ale to nie wszystkie pracownie z regionu
~Dorota
2019-10-15 20:30:03
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wow
~k_t
2019-10-15 19:11:57
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jakie będą nagrody?
~Rss
2019-10-14 20:32:24
z adresu IP: (80.48.xxx.xxx)
Ocena: 1
Super.
~Rssr
2019-10-14 20:32:02
z adresu IP: (80.48.xxx.xxx)
Ocena: 0
Super