Majewski, Dziubek, Bulanda, Głomb oraz stulecie Biblioteki Narodowej (WIDEO w Radiu Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-10-16 11:00 | Zmodyfikowano: 2019-10-16 11:00

Sebastian Majewski. Reżyser, dramatopisarz, dyrektor artystyczny Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Jego najnowsza realizacja to spektakl w Teatrze Polskim we Wrocławiu. 'Tatuś' powstał na podstawie powieści 'Co się wydarzyło Baby Jane?', a także z fascynacji rolami Bette Davis i Joan Crawford z filmu pod tym samym tytułem. My na scenie zobaczymy arcymistrzów: Teresę Sawicką i Mariusza Kiljana. Premiera w piątek.

Piotr Dziubek - kompozytor, muzyk, szef Studium Musicalowego Capitol. Spotykamy się tuż po starcie kolejnego roku akademicko-artystycznego, pytamy o plany (pamiętamy m.in. słuchowisko 'Proces', znakomicie przygotowane wraz z dyplomantami jednego z poprzednich lat). I słuchamy piosenek nagranych przez młodych artystów.

Małgorzata Bulanda i Jacek Głomb z Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. Już widać jak wyłania się zza gruzińskiego horyzontu nowe przedstawienie, zrealizowane we współpracy z Państwowym Teatrem Dramatycznym w Batumi. Polska premiera w listopadzie, ale już 23.10 spotkanie w Art Cafe Modjeska, poświęcone temu wydarzeniu. Tytuł spektaklu: 'Klasyczna koprodukcja'.

Wieczór z Kulturą w Radiu Wrocław i Radiu Wrocław Kultura. Gośćmi programu profesor Stanisław Bereś i redaktor Dariusz Sośnicki, a tematem stulecie serii Biblioteka Narodowa Wydawnictwa Ossolineum. Uroczyste obchody z jubileuszową wystawą za moment, a u nas rozmowa. Wcześniej pierwszy z pięciu odcinków Opowieści literackich, audycji wokół wybranych dzieł z wydawniczej historii legendarnej BN-ki. Zaczynamy od 'Lalki' Bolesława Prusa. Potem będą dramaty Witkacego, wiersze Szymborskiej, proza Kafki i opowiadania Schulza.

Opowieści literackie - Lalka:

Do usłyszenia w DAB+, FM, aplikacjach smartfonowych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.