Joanna Bator we Wrocławiu, "Mia Ziemianka" i "Marsz w mrok" [WIDEO]

Bartosz Synowiec | Utworzono: 2019-10-18 11:25 | Zmodyfikowano: 2019-10-20 08:28
A|A|A

W ostatni czwartek Wrocław po dłuższej przerwie odwiedziła Joanna Bator. Laureatka nagrody Nike za powieść "Ciemno, prawie noc" przed zaplanowanym w Filii nr 29 Miejskiej Biblioteki Publicznej spotkaniem pojawiła się w naszym studiu.

W dalszej części programu zajęliśmy się literaturą dziecięcą. Naszym gościem była Anna K. Maciejowska, autorka przygód Mii Ziemianki. Tytułowa bohaterka jest obywatelką planety Ziemia, ale na Ziemi nigdy nie była. A może była, ale nie pamięta? Tak czy siak, na chmurce białej, całkiem blisko księżyca i po sąsiedzku z tęczą mieszka dziewczynka, której wyobraźnia pozwala otworzyć każde drzwi. Wraz z nią mieszkają jej dwaj najlepsi przyjaciele: Slow i Flow. Slow to mól książkowy o szlachetnym pochodzeniu. A Flow? To flaming różowy, który kocha przygody i niczego się nie boi. Pewnego dnia dziewczynce zsuwa się z nogi bucik i spada wprost na Ziemię. To wyjątkowy bucik. Ma pewną moc…

Na koniec kryminał. "Marsz w mrok" to debiutancka książka wrocławskiego autora Miłosza Fryzeła, w której podkomisarz Daniel Delner oraz jego partnerka, sierżant sztabowa Julia Samarska rozpoczynają śledztwo, na jego przebieg mogą mieć wpływ ich trudne sytuacje życiowe. On tkwi w długoletnim romansie, który coraz bardziej zagraża jego małżeństwu, a ona popada w paranoję związaną z tajemnicą sprzed lat. Pozornie proste prowadzone przez nich dochodzenie przeradza się w poszukiwanie zaginionej kobiety, sprawę całej serii brutalnych zabójstw oraz próbę odkupienia win przez ludzi, którzy popełnili zbyt wiele błędów.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama