Symboliczny pogrzeb węgla brunatnego

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2019-10-21 17:49 | Zmodyfikowano: 2019-10-21 18:00
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Działacze na rzecz ochrony klimatu przypominają, że na mocy uchwał antysmogowych na Dolnym Śląsku od ponad roku obowiązuje całkowity zakaz spalania węgla brunatnego w domowych kotłach.

Zakazane do spalania paliwo nadal jest sprzedawane przez Kopalnię Węgla Brunatnego Turów. Aktywiści z Dolnośląskiego Alarmu Smogowego wzywają kopalnię do zaprzestania sprzedaży. Dyrektor techniczny kopalni Turów Stanisław Sidorowicz tłumaczy, że węgiel jest sprzedawany zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Specjaliści podkreślają, że w naszym regionie jest 5 podmiotów, które mają specjalne pozwolenie na spalanie węgla brunatnego, w tym między innymi Elektrownia Turów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~imbecyle
2019-10-24 00:04:21
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 6
lewaccy
~anty das
2019-10-22 20:25:39
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 4
A większość tych pseudo ekologów jeździ samochodami......
~Elektrownia jądrowa
2019-10-22 20:01:59
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
To bzdura do potęgi n-tej. Nie ma to jak uzależnić się od dostawcy technologii i paliwa na 50 lat. Po co wybudowano gazoport?
~Ślązak
2019-10-22 18:15:17
z adresu IP: (86.176.xxx.xxx)
Ocena: -20
W Turowie powinna powstać elektrownia jądrowa, w zamian za węglową
~dziecko we mgle
2019-10-22 08:20:32
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 5
jakoś nie wierzę żeby nasi naukowcy nie opracowali systemy oczyszczania spalania węgla brunatnego.Nie mam pojęcia kto rządzi badaniami ale jest coś na rzeczy że nie jest to przedmiotem zlecenia przez stosowne ministerstwa
~janek
2019-10-22 07:23:14
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 14
Aktywiści Eko mnie śmieszą. Butelek do skupu nie można oddać bez paragonu ludzie tym palą w piecach i jakoś to im nie przeszkadza.
~Jarosłaf
2019-10-22 05:22:15
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -4
Nie jestem fanem węgla brunatnego ale ktoś tutaj dokonał samowolnego usunięcia odpadów poza miejscem do tego przeznaczonym :) Jakby tak każdy zakopywał śmieci gdzie popadnie? ;)
~Ada
2019-10-21 22:10:51
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -13
Oj gupi gupi gupi...
~berta
2019-10-21 18:53:44
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 4
Sprzedawać wolno ale nie spalać i w tym problem