3,5 tys. osób chorych na raka skorzystało z ich pomocy. Legnicka filia DCO kończy 5 lat

Andrzej Andrzejewski, jk | Utworzono: 2019-10-24 08:30 | Zmodyfikowano: 2019-10-24 10:05
3,5 tys. osób chorych na raka skorzystało z ich pomocy. Legnicka filia DCO kończy 5 lat - fot. Tomasz Kozieł/legnicki szpital
fot. Tomasz Kozieł/legnicki szpital

Dr Tomasz Bojarowski, szef oddziału chirurgii onkologicznej przyznaje, że był jednym z wielu mieszkańców, którzy zabiegali o tę inwestycję:

- W ciągu tych pięciu lat przez nasz oddział przeszło ponad trzy i pół tysiąca pacjentów ze zdiagnozowanym rakiem. Tutaj od wielu lat działa ośrodek chirurgii onkologicznej, ale struktury radioterapii były tworzone od początku, od zera. Leczenie pacjentów bliżej miejsca zamieszkania powoduje, że więcej pacjentów trafia na radioterapię - podkreśla Aleksandra Sztuder, lekarz onkolog, radioterapeuta:

W legnickim szpitalu od wielu lat działa też oddział chemioterapii. Co roku przez oddziały onkologiczne przewija się około tysiąca pacjentów. Dzięki ścisłej współpracy ekspertów w obrębie jednego kompleksu budynków placówka cieszy się dużym zainteresowaniem chorych - nie tylko z Dolnego Śląska, ale z całej Polski.

Wielu pacjentów onkologicznych nie wyobraża sobie leczenia w innym ośrodku. Podczas remontu oddziału chemioterapii chorzy woleli przyjmować specyfiki siedząc na krzesłach w korytarzu, niż korzystać z usług placówek poza Legnicą. Na szczęście dziś modernizacje oddziałów są już zakończone.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.