Przełamanie koszykarzy Śląska

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-10-24 20:26

Lepiej spotkanie rozpoczęli zawodnicy Polpharmy. Widać było, że koszykarzom ze Starogardu zależy na pierwszej wygranej w sezonie i to przed własną publicznością. Gospodarze grali skutecznie w ofensywie, bardzo dobrze prezentował się Jonathan Williams. To między innymi dzięki rzutom Amerykanina Śląsk po 10 minutach przegrywał 16:24.

W drugiej kwarcie wrocławianie rzucili się do odrabiania strat, tę część spotkania rozpoczynając od serii siedmiu punktów. Rywale znów jednak odskoczyli, ich przewaga wynosiła już nawet 13 punktów. Śląsk jednak nie odpuścił i do przerwy zmniejszył prowadzenie Polpharmy do 5 oczek.

Trzecia i czwarta kwarta to powolna zmiana obrazu gry. Wrocławianie grali co raz skuteczniej, z dobrej strony prezentowali się Kamil Łączyński i Devoe Joseph. Za 3 punkty trafiał też Mathieu Wojciechowski. Polpharma z kolei zacięła się w grze ofensywnej. Dzięki temu Śląsk w trzeciej kwarcie wyszedł na dwupunktowe prowadzenie, a w końcowej części meczu tylko uciekał rywalom.

Dzięki wygranej WKS przerwał passę trzech porażek z rzędu. Z kolei Polpharma wciąż musi poczekać na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Basket Ligi.

Polpharma Starogard Gd. - Śląsk Wrocław 82:99 (24:16, 16:19, 26:33, 16:31).

Punkty:

Polpharma Starogard Gd.: Jonathan Williams 22, Daniel Gołębiowski 17, Brett Prahl 10, Kamau Stokes 9, Aleksander Załucki 6, Michał Kołodziej 5, Paweł Dzierżak 4, Isaiah Wilkins 3, Jakub Motylewski 3, Maciej Bojanowski 3.
Śląsk Wrocław: Devoe Joseph 27, Mathieu Wojciechowski 19, Torin Dorn 18, Andrew Chrabascz 10, Michał Gabiński 8, Clayton Custer 7, Aleksander Dziewa 5, Kamil Łączyński 5, Jakub Musiał 0.