Wrocławskie zoo nie zaopiekuje się nielegalnie przewożonymi tygrysami [AKTUALIZACJA]

Tomasz Sikora, jk | Utworzono: 2019-10-30 10:09 | Zmodyfikowano: 2019-10-30 10:18
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

AKTUALIZACJA:

Jak informuje wrocławskie zoo na swoim profilu w mediach społecznościowych: Po rozmowie z Prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem w trosce o los tygrysów, które zostały odebrane z transportu na granicy polsko-białoruskiej, podjęliśmy decyzję o przekazaniu środków w kwocie 20.000 zł dla Zoo Poznań Ona pomoc tym pięknym zwierzętom.

Przewożone ciężarówką z Włoch do Rosji wycieńczone tygrysy, które utknęły na polsko-białoruskiej granicy w Koroszczynie, pozostaną w najbliższym czasie w Polsce. Wyjazdu zwierząt na Białoruś zakazał graniczny lekarz weterynarii. Powiadomił on policję i prokuraturę o naruszeniu norm transportowych zwierząt.

Schronienie dla dwóch tygrysów zaoferowało poznańskie ZOO. Dla pozostałych odpowiedniego miejsca szukają służby weterynaryjne. Wrocławskie ZOO nie przyjmie do siebie tygrysów - mówi prezes ogrodu Radosław Ratajszczak.

POSŁUCHAJCIE CAŁEJ ROZMOWY:

W związku ze sprawą złożone zostaną zawiadomienia do prokuratury na włoską firmę, która organizowała przewóz zwierząt spod Rzymu do rosyjskiego Dagestanu. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama