Sztuka w RWK - Bryły Platona, Terra w Muzeum Architektury, Tomasz Domański w Starej Kopalni i najlepsze dyplomy w BWA [PODCASTY I WIDEO]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-11-01 12:19 | Zmodyfikowano: 2019-11-01 12:43
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura


Trwa czwarta edycja Brył Platona - konkursu, którego celem jest promocja i edukacja debiutujących twórców. W związku z tym, tradycyjnie w Mleczarni, od kilku dni oglądać można wystawę "Model Organiczny" Magdaleny Jaroć. Artystka odwiedziła nas w towarzystwie Anny Ginter z Galerii Platon.

Posłuchaj całej rozmowy:Wrocławski architekt Stefan Müller w 1972 z przerażeniem zaczytywał się w opracowanym na zlecenie Klubu Rzymskiego raporcie "Granice wzrostu". Wskazywały one jasno, że cywilizacja w obecnej formie dąży do pewnej samozagłady. O zorganizowanej przez niego wystawach "Terra" z 1975 i 1981 roku i "Terra X [- ∞]. Archiwum Przyszłości", którą oglądać można w Muzeum Architektury porozmawiałem z Małgorzatą Devosges-Cuber i Michałem Dudą.

Posłuchaj całej rozmowy:wałbrzyskim BWA można już oglądać ekspozycję "PROLOG", a od 8 listopada w tamtejszym Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia oglądać będzie "Pomniki Czasu. RETROSPEKTYWA". O monograficznej wystawie będącej podsumowaniem realizowanego od 25 lat programu próbie plastycznego zwizualizowania czasu, czyli tworzeniu sprzyjających warunków do umownej jego obserwacji, opowiedział Tomasz Domańśki.

Posłuchaj całej rozmowy:Po raz szesnasty w BWA Wrocław pokazywane są dyplomy absolwentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych ze wszystkich wydziałów i kierunków prowadzonych przez uczelnię. O wystawie "Sztuka Przejścia 2019" mówili  nam koordynator Bartosz Radziszewski i tegoroczna laureatka konkursu na Najlepszy Dyplom 2019 Anna Szalwa – absolwentka Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów.

Posłuchaj całej rozmowy:


Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama