Niespodziewana porażka Metraco Zagłębia

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2019-11-03 07:30
A|A|A

W Lubinie w meczu pierwszej rundy dużo lepsze okazało się Metraco Zagłębie, jednak tym razem rywalki odrobiły lekcję. Już od początku było widać, że Miedziowe w Jarosławiu nie będą miały łatwej przeprawy. Zaczęło się od 5:2 i lubinianki praktycznie przez cały mecz musiały odrabiać straty. Inna sprawa, że dużą część meczu podopieczne Bożeny Karkut musiały radzić sobie w osłabieniu po dwuminutowych karach pary sędziowskiej Urszula Lesiak - Małgorzata Lidacka. Do przerwy miejscowe prowadziły różnicą trzech bramek i … grały w podwójnej przewadze.

Pomimo tego w drugiej połowie lubinianki przejęły inicjatywę. Dobra obrona, skuteczne ataki i bezbłędnie wykorzystywane rzuty karne – to wszystko sprawiło, że Metraco Zagłębie w końcu wyszło na prowadzenie 18:17. Chwilę później znów na prowadzeniu były zawodniczki JKS-u. Lubinianki niemal do końca mogły jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W samej końcówce to jednak zawodniczki z Jarosławia zachowały więcej zimnej krwi i zwyciężyły 25:23.

Eurobud JKS Jarosław - Metraco Zagłębie Lubin 25:23 (15:12)

Eurobud JKS Jarosław: Szczurek, Backiel Kulpa – Balsam, Bieńkowska, Donets, Kozimur, Lubrecka, Bancilon, Pietras, Rygiel, Strózik, Strzębała, Al. Szymborska, Am. Szymborska, Turkało.

Metraco Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Wąż – Buklarewicz 1, Galińska, Górna 3, Grzyb 5, Hartman 4, Hurychova, Matieli 2, Noga 2, Pielesz 2, Stanisławczyk, Trawczyńska, Wasiak, Ważna 2, Zawistowska

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama