W Jeleniej Górze "prostują" parkingi. Kierowcy mają problem

Piotr Słowiński, mk | Utworzono: 2019-11-08 07:37 | Zmodyfikowano: 2019-11-08 07:54
A|A|A

Fot. Piotr Słowiński

Na ulicy Klonowica z jednej strony miejsca zniknęły zupełnie. Kierowcy z trudem manewrują między samochodami, wjeżdżając na dwa albo trzy razy, a urzędnicy tłumaczą, że to wina zmiany przepisów. Z ich wyliczeń wynika, że zorganizowanie miejsc postojowych w inny sposób doprowadziłoby do likwidacji ich większej liczby:

Cezary Wiklik z urzędu miasta wskazuje, że reorganizacja miejsc postojowych to wynik kontroli NIK. Dlatego wykonano miejsca prostopadle, a po drugiej stronie równolegle do jezdni. Tyle tylko, że przepisy wskazują, że minimalna szerokość miejsc parkingowych ma być taka sama i wynosić 2,5 metra na pojazd zarówno dla tych parkujących w jodełkę jak prostopadle. Dla pojazdów parkujących równolegle do jezdni nawet 3,6 metra, ale z możliwością zwężenia do 2,5. Kierowcy mają teraz problem z wjeżdżaniem i wyjeżdżaniem na miejsca postojowe:

Nowe przepisy zwiększają jednak szerokość tzw. jezdni manewrowej, która musi zostać wolna do dyspozycji kierujących. 

POSŁUCHAJCIE CAŁEGO MATERIAŁU:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Bert
2019-11-09 19:57:25
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 4
Na Kiepury Chata Polska geniusze dają dwukierunkowa a widoczność lewa krzaki prawa auta zero widoczności ale brawa dla prezydenta ???????????????????????? Drzymały jak i reszta ulic nie oszczędzają nam aut na tych dziurach
~Bert
2019-11-09 19:50:55
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 3
Olać to i parkować po staremu jak było dobrze tyle lat imbecyle nic to nie ułatwi. Geniusze co wymyślili niech pokażą jak parkować i wyjeżdżać. Brak słów.....
~Marie
2019-11-09 18:14:22
z adresu IP: (80.187.xxx.xxx)
Ocena: 4
Debilizm totalny, nie wierze, że na stołkach siedzą tacy gamonie.
~Cherubin
2019-11-09 08:59:40
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 4
Pogonili Pana Łukasza i znów inteligentni inaczej zaśmiecają nasze miasto.
~Red
2019-11-08 16:53:15
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
Brak zajęcia,!! Co jeden to ma lepsze pomysły a my wyborcy na nich głosujemy! Ciekawe kto komu daje zarobić?
~Jozek60
2019-11-08 16:38:20
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 14
Niech pan prezydent miasta sobie teraz parkuję w tym miejscu,!!!!!!!!
~Olo
2019-11-08 16:27:42
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 2
Afera koperkowa... Dajcie spokój.
~Marian
2019-11-08 15:52:20
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: -8
Cuduiom głupoty niemajom na o piodzie wywala wymsajom głupoty majom dużo pieniędzy dadzom biednym te piodze
~Nie osioł
2019-11-08 15:43:55
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 9
W urzędzie żądzą PO i Lewica co mózgi mają wyprane i są pociotkami PZPR-ówczesnych i nie myślą.
~benito
2019-11-08 14:49:14
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 5
50 lat było dobrze i nikt nie narzekał, teraz nawet małą Skodą nie mogę wjechać... Bezmózgowie i katastrofa...
~Ktos
2019-11-08 11:30:33
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -1
Może dlatego, że np busem często nie dało się tamtędy przejechać. A ludzie nakupuja sobie SUVy , chociaż ich wielkości nie czują i parkują jak pizdy
~Grzegorz
2019-11-08 09:16:24
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 1
Zaaraz zaraz... a dlaczego niby wprowadzenie tych przepisów wymaga zmianę obiektj już istniejącego?
~Wągrik
2019-11-08 09:13:30
z adresu IP: (83.238.xxx.xxx)
Ocena: 6
Te przepisy o kant tyłek rozbić, na Bankowej w Jeleniej Górze jest bardzo wąsko więc po co odstawiać takie cyrki z takim malowaniem na przekór kierowcom?. Chory człowiek mógł tylko na to wpaść. Ustawodawca, bo ustawodawca postanowił,,, to ja tak muszę zrobić. Ciekawe jak by ustawodawca nakazał im skakać z 1 piętra raz w miesiącu dla zabawy to czy by urzędnicy tam pracujący skoczyli? Niestety ustawodawca jest też człowiekiem a w tym kierunku w przepisach parkowania popełnił ogromny błąd. Bo ustawodawca postanowił i musimy tak zrobić, co ciekawe ten pan co się wypowiada nie ma samochodu a jeździ tylko rowerem to mu wsio i ryba na takie chore przepisy parkowania.