PGE Turów rozpoczyna walkę o finał!

| Utworzono: 2009-04-19 16:45 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Po świetnej końcówce sezonu zasadniczego zgorzelczanie równie dobrze rozpoczęli fazę play-off. Ćwierćfinałowa rywalizacja z AZS-em Koszalin zakończyła się już po trzech spotkaniach. Turów miał dzięki temu dużo czasu, żeby przygotować się do pierwszego półfinałowego meczu przeciwko Czarnym Słupsk.

Rywale do najlepszej czwórki musieli się przebijać od fazy pre play-off. Tam po zaciętej rywalizacji pokonali Basket Kwidzyn. Twarde warunki słupszczanom w ćwierćfinale postawiła Kotwica Kołobrzeg, która mimo osłabionego składu zdołała wygrać pierwszy mecz. Jednak trzy następne spotkania Czarni rozstrzygnęli na swoją korzyść i awansowali do półfinału. Na tym etapie przygodę słupszczan z play-off  chcą zakończyć zgorzelczanie.

Dla Turowa awans do finału do cel minimum. Dzięki świetnej postawie w końcówce sezonu śmiało można powiedzieć, że w konfrontacji z Czarnymi to wicemistrzowie Polski są zdecydowanym faworytem. Choć jak pokazały wyniki w sezonie zasadniczym rywalizacja może być zacięta. Wtedy, za każdym razem zwyciężał gospodarz spotkania.

Kadrowo przewaga Turowa nie podlega dyskusji. W zespole jest doświadczony lider, amerykański rozgrywający Tyus Edney, który będzie kierował grą mocnego i bardzo wyrównanego składu. Czarni jednak mają atut w postaci trenera. Gaspar Okorn to dużo bardziej doświadczony szkoleniowiec od duetu Turkiewicz - Adamek.

Rywalizacja o finał zapowiada się niezwykle interesująco. A jak będzie wyglądał jej początek dowiemy się już dziś. Pierwsze spotkanie PGE Turowa Zgorzelec z Czarnymi Słupsk o godz. 20.30. Mecz relacjonujemy w Radiu Wrocław!

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.