Radiowy Oddział Ratunkowy: Polski Noblista z Wrocławia [POSŁUCHAJ]

Elżbieta Osowicz, jk | Utworzono: 2019-11-13 14:32 | Zmodyfikowano: 2019-11-13 14:41
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Wyróżniony naukowiec specjalizuje się w chemii biologicznej i medycznej. W swojej pracy naukowej zajmuje się badaniem enzymów, które odpowiadają za rozwój chorób cywilizacyjnych. W Radiowym Oddziale Ratunkowym opowiadają, jak wyglądają jego badania i jakie mają znaczenie dla pacjentów.

Prof. Marcin Drąg jest wielokrotnym stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Zrealizował wiele grantów badawczych, m.in. z budżetu Narodowego Centrum Nauki oraz polskich i zagranicznych uczelni, instytucji i organizacji, finansujących zaawansowane technologie naukowe. Kilkukrotnie nagradzany był Nagrodą Rektora Politechniki Wrocławskiej, a także Nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Doceniono go także w plebiscycie na 30 kreatywnych osobowości Wrocławia 2018. Prof. Marcin Drąg pracował na uczelniach we Włoszech, Austrii, Francji i w Stanach Zjednoczonych. Jest związany z prestiżowym Sanford Burnham Prebys Medical Discovery Institute w Kalifornii.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama