Wspólnie pokonajmy Endomtetriozę [POSŁUCHAJ]

Elżbieta Osowicz, MK | Utworzono: 2019-11-20 16:07 | Zmodyfikowano: 2019-11-20 16:11
A|A|A

Fot. mat.prasowe

Podczas Dnia Otwartego w Medicus Clinic, pojawiło się ponad 200 osób,  głównie kobiet borykających się z tym problemem, do których dyspozycji  był interdyscyplinarny zespół specjalistów do walki z endometriozą. Były pytania i praktyczne porady co robić i gdzie szukać pomocy.
Spotkanie poprowadziła Hanna Lis, która otwarcie mówi o swojej chorobie. Znana prezenterka przez wiele lat cierpiała z powodu nierozpoznanej  endometriozy. Niestety, właściwa diagnoza endo jest dużym problemem –  nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Wiele kobiet zgłaszających  swoje dolegliwości jest odsyłanych z kwitkiem, a lekarze mówią, że to  nic innego jak „zwykły” ból miesiączkowy. Tymczasem ból w czasie  dolegliwości endometrialnych jest porównywany do odczuć w czasie zawału  serca. Czasami kobiety przeżywają go kilka razy dziennie. Cierpią latami  (średni czas postawienia diagnozy to 10 lat!) – w tym czasie może dojść  do zniszczeń w całym organizmie. Podczas spotkania Hanna Lis zachęcała  wszystkie #endokobiety, aby nie dawały się zbywać niekompetentnym lekarzom, były dociekliwe i szukały specjalistów, którzy będą w stanie im pomóc.

POSŁUCHAJ:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama