Bez niespodzianki w Kaliszu. Szczypiorniści Chrobrego przegrali z MKS

| Utworzono: 2019-11-21 21:41

Piłkarze ręczni MKS Kalisz zaskakują formą. Szósty zespół PGNIG Superligi wygrał trzy ostatnie spotkania. Na uwagę zasługuje wysokie zwycięstwo z Zagłębiem Lubin (36:27), ale też walka do samego końca z liderem rozgrywek, Wisłą Płock (23:26). Dziś kaliszanie odnieśli czwarte kolejne zwycięstwo prezentując się doskonale do przerwy. Pozwolili Chrobremu na rzucenie ledwie 8 bramek. Sami zdobyli ich 19.

Ekipa z Dolnego Śląska jest wręcz przeciwieństwem kaliszan w kontekście dyspozycji w ostatnich tygodniach. Chrobry przegrał cztery z pięciu ostatnich spotkań. Jedyna wygrana miała miejsce 13 października, gdy głogowianie ograli Stal Mielec 26:23. Nasze przedmeczowe obawy potwierdziły się na parkiecie w Kaliszu. Głogowianie przegrali piąty z sześciu ostatnio rozegranych meczów.

W drugiej połowie zagrali jednak bardzo przyzwoicie i to jest jakimś światełkiem w tunelu. Wygrali drugie 30 minut 18:12 zbliżając się do MKS w pewnym momencie na 3 bramki. Gospodarze jednak w decydujących momentach zagrali perfekcyjnie.

Drużyna z Kalisza ma 21 punktów i zajmuje szóste miejsce w tabeli, Chrobry jest dziesiąty z dorobkiem dziesięciu punktów. Liderem pozostaje Orlen Wisła Płock z kompletem 36 punktów, drugie VIVE Kielce traci do lidera trzy punkty, a trzeci Górnik Zabrze sześć.