Zagłębie walczy! Zwycięstwo z Wisłą

| Utworzono: 2009-04-02 01:53 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Trudno było wskazać faworyta tego spotkania, bo z jednej strony do Lubina przyjeżdżał mistrz Polski, a z drugiej to przecież Zagłębie było finałowym rywalem Wisły przed rokiem. Lubinianie mieli jednak nóż na gardle, bo w Płocku przegrali, a rywalizacja toczy się tylko do dwóch zwycięstw.

Początek był wyrównany, ale potem inicjatywę przejęli goście. Z każdą minutą półfinał się oddalał. Jeszcze w 40. minucie Wisła prowadziła 19:18, ale przez kolejne pięć minut płocczanie zdobyli tylko jedną bramkę, a Zagłębie cztery i to gospodarze w końcówce byli w komfortowej sytuacji. Ostatnie sekundy były bardzo zacięte, ale lepiej rozegrale je lubinianie, którzy wygrali ostatecznie 26:25.