Drugie w sezonie LSK zwycięstwo Volley Wrocław

| Utworzono: 2019-11-26 06:17

Gospodynie wygrały do tej pory tylko jedno spotkanie. Zespół gości miał znacznie lepszy bilans. Wszyscy jednak zdawali sobie sprawę, że wrocławianki z początkiem ligi miały mocno niekorzystny kalendarz. Ich prawdziwe oblicze powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach. Zaczęły optymistycznie.

MKS prowadził 3:1, ale dzięki m.in. zagrywkom Kingi Kasprzak wrocławianki uzyskały przewagę 6:3. Prowadzenie było jeszcze wyższe. Volley Wrocław grał spokojnie i mądrze, wykorzystując słabsze chwile przeciwnika. Dobrze zagrywały, zdobywając tym elementem trzy punkty. Kaliszanki popełniły 9 błędów o trzy więcej niż rywalki. Dzięki temu gospodynie wygrały pierwszego seta 25:19.

W drugim wygrana kaliszanek mogła być jeszcze wyższa. Zakończyło się wynikiem 25:17. Zespół gości dyktował warunki gry. Wrocławianki prezentowały się słabo. MKS prowadził m.in. 15:9, 20:10 i 24:13. W końcówce Volley Wrocław zdobył cztery punkty z rzędu.

Trzeci set był znowu grą do jednej bramki. Kaliszanki rozpoczęły od prowadzenia 4:1. Gospodynie dalej grały słabo, popełniały błędy. Zespół z Kalisza nie błyszczał, ale to co prezentował wystarczało na Volley Wrocław. Co potwierdza też wynik i zwycięstwo 25:19.

W czwartej partii znowu była duża różnica punktowa. Gospodynie objęły prowadzenie 8:5 i już inicjatywy nie oddały. Oba zespoły podobnie jak we wcześniejszych fragmentach spotkania, popełniały błędy. Ale też nie brakowało walki, która mogła podobać się publiczności.

Wrocławianki kontynuowały w tie breaku dobrą grę. Nieźle zagrywały i spisywały się na siatce. W końcówce miały już przewagę 14:10 i seta zakończyła Roksana Wers plasem pod dziewiąty metr.

Volley Wrocław - Energa MKS Kalisz 3:2 (25:19, 17:25, 15:25, 25:19, 15:12)

Volley Wrocław: Karolina Fedorek, Aleksandra Rasińska, Kinga Kasprzak, Aleksandra Gancarz, Dominika Mras, Natalia Murek - Karolina Pancewicz (libero) - Magdalena Dzikowicz (libero), Roksana Wers, Natalia Gajewska, Roksana Irzemska.

MKS Kalisz: Jovana Vesovic, Weronika Centka, Adela Helic, Hillary Hurley, Monika Ptak, Katarzyna Wawrzyniak - Justyna Łysiak (libero) - Klaudia Kulig (libero), Małgorzata Jasek, Anna Miros, Adrianna Budzoń, Ewelina Brzezińska.