Porażka na koniec sezonu zasadniczego we Wrocławiu

Piotr Pietraszek, lsk.pls.pl | Utworzono: 2020-02-26 21:45 | Zmodyfikowano: 2020-02-26 21:45

Pierwsza partia spotkania w Hali Orbita była najbardziej wyrównana. Wrocławianki dotrzymywały kroku łodziankom, głównie dzięki dobrze spisującej się na siatce Natalii Murek – w tej partii młoda przyjmująca zdobyła osiem punktów. Pozostałe zawodniczki wrocławskiej drużyny nie były tak skuteczne, ale nie pozwalały odskoczyć Budowlanym, w szeregach których równo punktowały przede wszystkim Anastazja Kraiduba i Agata Babicz. W decydujących wymianach wzięło górę doświadczenie łodzianek, które wygrały inauguracyjną odsłonę 25:23.

Przyjezdne lepiej rozpoczęły także drugą partię (6:2). Tym razem lepiej grały w przyjęciu i na siatce, dzięki czemu powoli zwiększały przewagę nad wrocławiankami. W końcówce seta wicemistrzynie Polski prowadziły już 21:13. Podopieczne Wojciecha Kurczyńskiego zaczęły gonić rywalki, odrobiły część strat, doprowadzając do wyniku 20:24. Kolejny punkt zdobył jednak zespół Budowlanych, który podwyższył prowadzenie w meczu na 2:0.

Trzecia partia była bardziej wyrównana niż poprzednia. Tym razem wrocławianki nie pozwoliły przyjezdnym tak szybko wyjść na prowadzenie i długo dotrzymywały kroku wicemistrzyniom Polski. Dopiero pod koniec partii podopieczne Błażeja Krzyształowicza odskoczyły na cztery oczka (20:16) i tej przewagi nie dały sobie już odebrać. Łodzianki wygrały trzeciego seta 25:18 i całe spotkanie 3:0.

Volley Wrocław - Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 20:25, 18:25)

Volley Wrocław: Natalia Murek, Karolina Fedorek, Aleksandra Rasińska, Roksana Wers, Aleksandra Gancarz, Natalia Gajewska - Karolina Pancewicz (libero) - Magdalena Dzikowicz (libero), Klaudia Felak, Magdalena Soter, Dominika Mras, Kinga Hatala.

Budowlani Łódź: Julia Nowicka, Julia Twardowska, Małgorzata Śmieszek, Anastazja Kraiduba, Agata Babicz, Jarosława Pencova - Maria Stenzel (libero) - Anna Bączyńska.

MVP: Julia Twardowska (Budowlani).