Attila Valter przechodzi do polkowickiej drużyny CCC Team

Michał Hamburger, materiały prasowe | Utworzono: 2019-11-26 06:30
A|A|A

fot. CCC Team

Valter, który sięgnął po imponujące zwycięstwo na dziewiątym etapie Tour de l’Avenir i był czwarty w Il Piccolo Lombardia, jest ostatnim zawodnikiem, który dołączył do 28-osobowego zespołu.

- Attila Valter to kolarz o niesamowitym potencjale i cieszymy się, że będzie częścią CCC Team, gdzie będzie mógł dalej się rozwijać. Pomimo jego młodego wieku i stosunkowo krótkiego stażu w kolarstwie, Attila zdołał już zaprezentować swoje nieprzeciętne umiejętności w kategorii U23 i wierzymy, że przed nim świetlana kariera. Uznaliśmy, że najlepszym sposobem na przyspieszenie jego rozwoju będzie przejście z CCC Development Team do drużyny WorldTour w sezonie 2020 - mówi dyrektor generalny CCC Team, Jim Ochowicz.

- Oczywiście jest to dla mnie spełnienie marzeń. Awans do WorldTour po zaledwie jednym sezonie w CCC Development Team bardzo mnie cieszy, motywuje i pokazuje, że szybko robię kolejne kroki w karierze, co zawsze było dla mnie ważne. Trudno mi uwierzyć w to, że nie tylko będę się ścigał na najwyższym poziomie, ale też w to, z jakimi kolarzami – Gregiem Van Avermaetem, Matteo Trentinem, czy Ilnurem Zakarinem - powiedział Valter.

Valter jest kolejnym zawodnikiem, po Michale Palucie i Kamilu Małeckim, który dołączył do CCC Team z CCC Development Team. Poza nimi skład ekipy na sezon 2020 wzmocnili również Matteo Trentin, Ilnur Zakarin, Fausto Masnada, Jan Hirt, Pavel Kochetkov i Georg Zimmermann.

CCC Team w 2020 roku:

Will Barta (USA), Patrick Bevin (NZ), Josef Cerny (CZE), Víctor de la Parte (ESP), Alessandro De Marchi (ITA), Simon Geschke (GER), Kamil Gradek (POL), Jan Hirt (CZE), Jonas Koch (GER), Pavel Kochetkov (RUS), Jakub Mareczko (ITA), Fausto Masnada (ITA), Kamil Małecki (POL), Michał Paluta (POL), Serge Pauwels (BEL), Joey Rosskopf (USA), Szymon Sajnok (POL), Michael Schär (SUI), Matteo Trentin (ITA), Attila Valter (HUN), Greg Van Avermaet (BEL), Gijs Van Hoecke (BEL), Nathan Van Hooydonck (BEL), Guillaume Van Keirsbulck (BEL), Francisco Ventoso (ESP), Łukasz Wiśniowski (POL), Ilnur Zakarin (RUS), Georg Zimmermann (GER).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama