Masternak bokserskim mistrzem Polski w wadze ciężkiej

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-11-29 21:50 | Zmodyfikowano: 2019-11-29 21:50

W finale Masternak pokonał broniącego tytułu Michała Soczyńskiego (PACO Lublin) 5:0. Wcześniejsi trzej przeciwnicy przegrywali z byłym pretendentem do tytułu tymczasowego mistrza świata WBA, już w drugiej rundzie. Do trzeciej wyszedł tylko Soczyński i postawił utytułowanemu rywalowi wysoko poprzeczkę, mimo końcowego niekorzystnego werdyktu punktowego.

W 2005 roku Masternak został mistrzem Polski juniorów, a na początku 2006 wicemistrzem kraju seniorów. Wkrótce rozpoczął zawodową karierę, którą zawiesił kilkanaście miesięcy temu m.in. z powodu braku konkretnych ofert. Wrocławianin postanowił wrócić do olimpijskiej rywalizacji, a jego celem są igrzyska w Tokio. Związał się z klubem RUSHH Kielce, kierowanym przez prezesa PZB Grzegorza Nowaczka, i w jego barwach triumfował na opolskim ringu.

Poza Masternakiem na podium mistrzostw Polski stanęło jeszcze czterech innych pięściarzy z Dolnego Śląska. Srebrne krążki wywalczyli Mateusz Wojtasiński (57 kg) i Rafał Wołczecki (75 kg) - obaj z klubu Adrenalina Wrocław. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast Kamil Urbański (Gosiewski Boxing Team Wrocław) w kat. 75 kg oraz Paweł Sajda (Imperium Boxing Wałbrzych) w wadze +91 kg.

Wyniki walk finałowych (zwycięzcy na pierwszym miejscu) oraz brązowi medaliści MP w boksie:

52 kg
Jakub Słomiński (Wda Świecie) – Maciej Jóźwik (Skorpion Szczecin) 3:2
Brązowe medale: Dorian Mospinek (Skopion Szczecin) i Przemysław Jańczuk (Sako Gdańsk)

57 kg
Jarosław Iwanow (Wisła Kraków) – Mateusz Wojtasiński (Adrenalina Wrocław) 5:0
Albert Orzeł (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) i Damian Szczepański (Radomiak Radom)

63 kg
Damian Durkacz (Concordia Knurów) – Mateusz Polski (KB Karlino) 5:0
Radomir Obruśniak (KB Karlino) i Dominik Palak (SAKO Gdańsk)

69 kg
Paweł Kastramin (Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa) - Andrzej Swiatyj (Olimp Lublin) 5:0
Kacper Niewiadomski (KS Raszyn) i Karol Łapawa (Sporty Walki Gostyń)

75 kg
Ryszard Lewicki (Skorpion Szczecin) – Rafał Wołczecki (Adrenalina Wrocław) 4:1
Bartosz Gołębiewski (RUSHH Kielce) i Kamil Urbański (Gosiewski Boxing Team Wrocław)

81 kg
Sebastian Wiktorzak (Skorpion Szczecin) – Mateusz Goiński (Zagłębie Konin) 5:0
Jan Lauk (Shark Łódź) i Mateusz Wodziński (Górnik Sosnowiec)

91 kg
Mateusz Masternak (RUSHH Kielce) - Michał Soczyński (PACO Lublin) 5:0
Witold Lisek (06 Kleofas AZS AWF Katowice) i Kamil Zieliński (Stal Rzeszów)

+91 kg
Oskar Safarian (Concordia Knurów) - Aleksander Stawirej (Ziętek Team Kalisz) 3:2
Damian Knyba (Astoria Bydgoszcz) i Paweł Sajda (Imperium Boxing Wałbrzych).