Szlagier w Gliwicach. Piast zagra ze Śląskiem Wrocław

| Utworzono: 2019-11-30 06:40

Śląsk jest w formie i na pewno nie zadowoli go tylko remis. Drużyna z Wrocławia wygrała cztery ligowe mecze z rzędu, dzięki czemu jest na podium w tabeli. Piast ma 2 punkty mniej. Z przegranej mistrza Polski w ostatnim meczu ligowym sensacji nie robi trener Śląska, Vitezslav Lavicka.

- To mistrz Polski, a to wielka sprawa. Ostatnio przegrali z Lechem w Poznaniu, ale to mocny zespół, zwłaszcza u siebie. Do tego podobno wracają do gry Tom Hateley i Tomasz Jodłowiec, a to bardzo ważni dla nich zawodnicy - analizuje szkoleniowiec.

Lavicka uważa, że z Piastem zawsze trzeba się liczyć, nie dopatrując się we wspomnianej porażce wydarzenia, które miałoby zburzyć pewność siebie Gliwiczan.

Z kolei trener Piasta Waldemar Fornalik przyznaje, że jego zespół będzie chciał się zrehabilitować po meczu z Lechem. Szkoleniowiec chwali sobotniego rywala i zdaje sobie sprawę, że walka o punkty będzie trudna.

- Śląsk to dobry i zorganizowany zespół, który gra skutecznie. Jeśli nie wygrywa, to zazwyczaj remisuje, dlatego też ma teraz tyle punktów. Na pewno nie jest łatwy rywal, co udowodnił w poprzednich meczach - podkreślił.

Starcie Piasta ze Śląskiem wydaje się najciekawszym spośród wszystkich meczów tej serii. Początek rywalizacji w Gliwicach o 17.30.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.