Frasyniuk: "Je*ać pisiora", Kimso: Nie powinniśmy używać tej mowy nienawiści

Malwina Gadawa, d | Utworzono: 2019-12-02 14:01 | Zmodyfikowano: 2019-12-02 14:02
A|A|A

(fot. Andrzej Owczarek)

I to jego wypowiedź wzbudziła najwięcej emocji. Bowiem znany działacz opozycyjny z czasów PRL w sposób wulgarny wypowiedział się o partii rządzącej.

Tłumaczył to tym, że "boi się poprawności". Dodawał, że poprawność jest potrzebna w parlamencie. A obywatele mają prawo do ostrego języka.

Słowa Frasyniuka komentuje szef dolnośląskiej Solidarności Kazimierz Kimso.

Niedzielne protesty zorganizowano po tym, jak cofnięto delegację do olsztyńskiego sądu okręgowego sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi, a następnie zawieszono sędziego na miesiąc w wykonywaniu obowiązków.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~KONRAD
2019-12-02 20:05:31
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 24
@Neftyda:W latach 80. XX w. formacje i sprzęt (głównie pojazdy) WOP wspomagały działania MO i ZOMO w walkach z demonstrantami sprzeciwiającym się stanowi wojennemu. Niektóre pododdziały WOP kierowane były w tym celu do służby w tak zwanych Rezerwowych Oddziałach Milicji Obywatelskiej (ROMO). Między innymi oddziały WOP uczestniczyły w tłumieniu największej manifestacji antykomunistycznej w stanie wojennym(ok.50 tys.uczestników)we Wrocławiu 31.08.1982 podczas,której wg twórców filmu dokumentalnego pt.:"Bitwa Wrocławska" oddziały ZOMO,ROMO,WOP zastrzeliły 4 osoby. Ponadto wg ustawy z 18 grudnia 1998 roku o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (art. 5 ust. 1 pkt 7) Zwiad WOP uznawany jest za organ bezpieczeństwa państwa komunistycznego-PRL. Od decyzji ws obniżenia emerytury można się odwołać.Tyle fakty.
~Neftyda
2019-12-02 19:24:56
z adresu IP: (156.67.xxx.xxx)
Ocena: 24
A kto zaczął używać mowy nienawiści???!Kto przez ponad rok czasu głosił propagandowe hasła o ukaraniu bezpieki,a w rezultacie ustawy represyjnej ukarano żołnierzy WOP,którzy do 1989 służyli na Przejściach Granicznych i Strażnicach!!!!Przecież oni nikogo nie zamordowali,nie pacyfikowali demonstracji itp.itd!!!!Zbiorowe karanie jest niekonstytucyjne!!!Proszę bardzo,jak ktoś popełnił przestępstwo i mu sądowo je udowodniono-nie widzę problemu żeby ukarać!Ale bez procesów,bez domniemania niewinności bezprawnie ukarać!?
~Jack Daniels
2019-12-02 18:43:02
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 24
Do was wszystkich pisiorskich głębów: "Raz Sierpem Raz Młotem pisowską hołotę"
~adam
2019-12-02 18:40:30
z adresu IP: (178.219.xxx.xxx)
Ocena: 113
Frasyniuk to facet chory na nienawiść. Powinien się leczyć. Gdyby mógł pewnie nie jednemu wbiłby nóż. Pytanie czy warto żyć w takiej obłędnej nienawiści do innych ludzi i zionąć do nich jadem ?Nienawiść powoduje zatruwanie przede wszystkim samego siebie.
~Andrzej
2019-12-02 18:15:41
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -27
Sam fakt że ten złodziei z normalnego zwykłego kierowcy autobusu stał się biznesem z dnia na dzień taka jest prawda
~Liland
2019-12-02 17:59:32
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -17
Taki cymbał jak Fras... nie zdaje sobie sprawy że wszystko czego dotknie zamienia w g...o Jak Lech
~Tęczowy Miś
2019-12-02 17:39:04
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: -21
Całe plemię POlszewiki jeb...e tumana Frasyniuka. Tępy chamski i arogancki pustak.
~Wrocław
2019-12-02 17:11:49
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -22
Frasyniuk to wariat potwierdzają to osoby,które pracowały z nim w mpk jako kierowcy
~Paweł
2019-12-02 16:09:39
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 24
Lubię bezstronność przy ocenie faktów - dlatego cieszy mnie, że gdy lata temu Mateusz Morawiecki jako prezes dużego banku mówił o "zapier..... za miskę ryżu", był to wyraz ekspresji człowieka o zdecydowanych poglądach (mówiąc językiem TVP), a teraz mowa w komentarzach do wyczynu Frasyniuka o "żałosnym zachowaniu", "mowie nienawiści" i tego typu sprawach. Fajnie. Bezstronność i obiektywizm przede wszystkim.
~esk
2019-12-02 15:31:51
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 102
Żałosne zachowanie żałosnego człowieka - nie do wiary, ze daliśmy się kiedyś nabrać na Frasyniuka :(
~Andrzej
2019-12-02 15:21:22
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -20
I chcę jeszcze dodać to że oczekuje zdecydowanej reakcji policji,jest to ewidentnie nawoływanie do nienawiści przez tego pajaca
~Andrzej
2019-12-02 15:10:13
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -26
Frasyniuk czytaj to bo ważne jestem pisiorem czekam na ciebie zobaczymy jak jesteś mocny w gębie
~dana
2019-12-02 15:00:04
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: -29
Frasyniuk jest bardzo niegrzeczny, to jedyny jego sposób na dowartościowanie się. Czysta zgroza, ręce nogi opadają !
~Grzegorz
2019-12-02 14:16:25
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -28
Zastanawiam się czy wybryki Frasyniuka jeszcze kogokolwiek interesują? Ot, cały on.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.