Siatkarki Volley Wrocław przegrały z Legionovią 1:3

Robert Skrzyński | Utworzono: 2019-12-12 07:00

Legionovia dobrze rozpoczęła to spotkanie. Gospodynie w pierwszym secie prowadziły 6:4, a następnie 9:7. Volley po udanym ataku Aleksandry Rasińskiej był o krok od doprowadzenia do remisu (12:13), ale sześć kolejnych punktów zdobyły zawodniczki Legionovii, które nie dały już sobie odebrać przewagi i triumfowały 25:19.

W drugim secie Volley grał zdecydowanie lepiej. Wrocławianki prowadziły 8:4, a potem aż 16:6. Partia zakończyła się asem serwisowym Rasińskiej i łatwą wygraną wrocławskiego klubu 25:16.

Trzecia partia była wyrównana. Na tablicy wyników był remis 5:5. Potem minimalną przewagę osiągnęły gospodynie, które prowadziły 16:14. Końcówka należała do Legionovii, która zwyciężyła 25:20 i objęła prowadzenie 2:1.

Czwarta partia to również przewaga Legionovii. Gospodynie utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie aż do końca spotkania. Ostatecznie wygrały 25:20 i cały mecz 3:1.

Legionovia - Volley Wrocław 3:1 (25:19, 16:25, 25:20, 25:20)

Legionovia: Magdalena Damaske, Alicja Grabka, Justyna Łukasik, Julie Oliveira Souza, Olga Strantzali, Maja Tokarska - Izabela Lemańczyk (libero) - Agnieszka Adamek (libero), Juliette Fidon-Lebleu, Magdalena Karpińska, Marta Matejko, Alicja Wójcik.

Volley: Karolina Fedorek, Natalia Gajewska, Aleksandra Gancarz, Kinga Kasprzak, Natalia Murek, Aleksandra Rasińska - Karolina Pancewicz (libero) - Magdalena Dzikowicz (libero), Klaudia Felak, Dominika Mras, Roksana Wers.