Daleki wyjazd Zagłębia

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-12-13 07:19

Dziesiąte w tabeli Zagłębie liczy na trzecie zwycięstwo z rzędu po tym jak poprzednio odprawiło na wyjeździe Jagiellonię Białystok 1:0 i u siebie Górnika Zabrze 2:0. - To nie będzie łatwy mecz, ale chcemy zagrać dobrą piłkę. Nie stracić bramki i grać ofensywnie - powiedział krótko o planach swojej drużyny trener "Miedziowych" Martin Sevela. Przy zwycięstwie i korzystnych wynikach w innych meczach, Zagłębie może przesunąć się nawet na 8 pozycję.

Tracąca do lubinian aż 8 punktów Arka skupia się na tym, żeby nie wpaść do strefy spadkowej nad, którą ma tylko dwa "oczka" przewagi. Gdynianie podobnie jak Zagłębie mogą być zadowoleni ze swoich dwóch ostatnich spotkań. Zabrali punkty obecnemu liderowi Pogoni Szczecin remisując z nią u siebie 1:1, a w zeszłym tygodniu pokonali na wyjeździe Koronę Kielce 1:0.

Stadion w Gdyni w tym sezonie jest trudny do zdobycia, ale to nie oznacza, że Arka potrafi zdominować na nim swoich rywali. Z ośmiu spotkań u siebie ekipa z Trójmiasta wygrała tylko raz, ale zanotowała aż 5 remisów. Podziału punktów na wyjazdach raczej nie uznają piłkarze Zagłębia. "Miedziowi" w delegacji zremisowało tylko raz - 21 września ze Śląskiem we Wrocławiu 4:4.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.