Artur Jankowski nowym Prezesem Zarządu Zagłębia Lubin

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2019-12-16 09:30
A|A|A

Artur Jankowski jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Z tą uczelnią nadal pozostaje związany, prowadząc zajęcia z zakresu rekrutacji, sprzedaży oraz mediów. Posiada dwudziestoletnią praktykę w zarządzaniu i doświadczenie w pracy w działach sprzedaży i marketingu. Z zawodu trener biznesu, wykładowca, praktyk z zakresu sprzedaży, negocjacji, zarządzania i obsługi klienta. Od 1993 roku pracował w Radiu Flash, największej stacji lokalnej w Polsce, gdzie w 1996 roku został Dyrektorem Sprzedaży i tą funkcję sprawował aż do 2001 roku. W latach 2001 - 2006 był dyrektorem sprzedaży w G.R.A S.A. Zarządzał działami w Katowicach, Poznaniu, Krakowie i Łodzi. Tworzył projekt budowy i rozwoju stacji radiowej „Złote Przeboje" w Łodzi, a także działu sprzedaży w Poznaniu. W latach 2006 - 2007 zaś był dyrektorem Sprzedaży i Marketingu katowickiego dziennika „Sport".

Przeszkolił kilkaset grup handlowych i menadżerów odpowiedzialnych za zarządzanie, sprzedaż i bezpośredni kontakt z klientem. Jako dyrektor operacyjny prowadził i zarządzał organizacjami do czterystu pracowników w Warszawie, Łodzi, Krakowie i Poznaniu. Przez trzy lata był Prezesem Zarządu spółki ITD24 zajmującej się sektorem IT – SUCURE.

W latach 2014-2017 zasiadał w Radzie Nadzorczej klubu Górnik Zabrze S.S.A, a od roku 2011 do 2014 był jego Prezesem. W trakcie sprawowania tej funkcji, drużyna z Zabrza w rozgrywkach ekstraklasy zajęła odpowiednio ósme, szóste i piąte miejsce w tabeli na koniec sezonu. W tym czasie przeprowadził również transfer Arkadiusza Milika do Bayer 04 Leverkusen i Łukasza Skorupskiego do AS Roma.

W latach 2012-2016 był członkiem Komisji Rewizyjnej PZPN i pozostał w niej na kolejne lata kadencji 2016-2020. Od 2012 do 2016 roku piastował stanowisko Wiceprezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W obecnej kadencji, jest członkiem Zarządu.

W latach 90. był w pierwszej Komisji Piłki Nożnej Pięcioosobowej przy PZPN oraz menadżerem Reprezentacji Polski. Przez trzy ostatnie lata zarządzał jednym z najlepszych klubów piłki ręcznej w Polsce – NMC GÓRNIK ZABRZE.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama