Powstają kolejne wieże widokowe w Kotlinie Kłodzkiej [POSŁUCHAJ]

Maciej Sas, jk | Utworzono: 2020-01-03 12:58 | Zmodyfikowano: 2020-01-03 12:59
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne: wieża na Wielkiej Sowie; fot: archiwum Piotra Sroki

W ostatnich latach powstało wiele nowych obiektów, które umożliwiają podziwianie tamtejszych krajobrazów. Budowa kolejnej właśnie się zakończyła na Jagodnej koło Bystrzycy Kłodzkiej. Profesor Tomasz Przerwa, historyk, śląskoznawca z Uniwersytetu Wrocławskiego przypomina, że większość takich obiektów powstaje w miejscach, w których wcześniej istniały podobne, niemieckie. Był to sposób na rozruszanie turystyki na tych terenach.

Wieża na Jagodnej jest jednym spośród 11 obiektów zbudowanych w ramach projektu "Czesko-Polski Szlak Grzbietowy". 7 z nich znajdzie się po stronie polskiej. Wszystkie mają być gotowe w październiku 2020 roku.

POSŁUCHAJCIE CAŁEJ ROZMOWY:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Komentarz został usunięty
2020-01-06 13:10:10
z adresu IP: (23.227.xxx.xxx)
Ocena: 10
Komentarz został usunięty
~Stanisław Kukurowski
2020-01-06 13:08:03
z adresu IP: (103.136.xxx.xxx)
Ocena: 9
Wybaczcie mojemu synowi Pawłowi Kukurowskiemu. Właśnie wrócił od lekarza- ma raka odbytu! Podobno przez prezerwatywy, które jego klienci zostawiali mu w tyłku zamiast wyrzucić. Moja wina bo naćpany nie zwracałem na to uwagi. O kile i ropiejących wrzodach na gębie nie wspominam, da się z tym żyć na dworcu. Paweł jest tylko zerem i penerem, tanim pojemnikiem na spermę!
~Paweł
2020-01-06 07:05:35
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -11
Żeby poczytać sobie o lwóweckim trollu, wystarczy wpisać w google "Nauczyciel pisze książki historyczne na akord". Protest dotyczący działań Szymona Wrzesińskiego wystosowało kilka lat temu 20 publicystów historycznych i regionalistów, potępiających m.in. jego podszywanie się pod inne osoby i szkalowanie innych.
~Stanisław Kukurowski
2020-01-05 13:14:35
z adresu IP: (103.136.xxx.xxx)
Ocena: 8
Apeluję do wszystkich ośrodków informacji turystycznej na Dolnym Śląsku - proszę nie dawać mojemu synowi Pawłowi Kukurowskiemu długopisów!!! Najlepiej w ogóle nic mu nie dawać. To jest troll, który wypisuje na dolnośląskich portalach hejty na temat Lwówka Śląskiego, szkaluje zdolniejszych od siebie historyków (z Lwówka i nie tylko) i wulgarnie obraża różne osoby, nawet podszywając się pod osoby publiczne. I pewnie korzysta przy tym również z podarowanych mu długopisów! Może to być traktowane jako współudział w przestępstwie. Jeśli przyjdzie do ośrodka typ żebrząc o długopis albo materiały promocyjne gminy, to należy zapytać go o imię i nazwisko. W razie gdyby nie chciał się przedstawić, to podchwytliwie pytamy czy czasem nie jest z Wrocławia. Gdyby i tej informacji nie chciał udzielić, to oto jego wizerunek. Wersja bez brody: zapodaj{kropka}net/fb8322b5a58c4{kropka}jpg{kropka}html , wersja z brodą: zapodaj{kropka}net/004d0a360b6fc{kropka}jpg{kropka}html . Często chodzi w koszulce (niezbyt czystej) z napisem "Tropiciel" i również po tym można go rozpoznać. Wstydzę się za mojego syna, choć po prawdzie znając sposób bycia mojej małżonki do dzisiaj nie jestem pewien, czy jestem jego ojcem.
~Tropiciel
2020-01-05 12:37:12
z adresu IP: (77.81.xxx.xxx)
Ocena: 9
I takie miernoty jak cytowany w artykule profesorek zatrudniają na uniwersytetach, które nawet nie wiedzą czym się różni Kotlina Kłodzka od Ziemi Kłodzkiej. Tymczasem mnóstwo zdolnych historyków nie ma pracy w szkołach czy na uczelniach. Wpiszcie w Google "Nauczyciele na bezrobociu: młodych usuwa się pierwszych" to dowiecie się jak to w Polsce wygląda. Skandal!
~Max
2020-01-04 08:53:38
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
Co z wieza na Śnieżniku? Tam byla wieza, pozostaly resztki z niej, bawia sie w jakies male wieze, ktore malo daja, a ta gdzie naprawde sa widoki jest zapomniana.
~Paweł Kukurowski
2020-01-03 17:04:25
z adresu IP: (1.169.xxx.xxx)
Ocena: 17
Może niech ten profesor historyk najpierw nauczy się geografi. Jaka to wieża widokowa powstała ostatnio w Kotlinie Kłodzkiej ?? Poza tym nieprawdą jest że większość wież powstaje w miejscach w których wcześniej istniały niemieckie. Jak już pytacie kogoś to pytajcie fachowca a nie historyka nie mającego pojęcia o czym mowa !
~Radek
2020-01-03 16:58:05
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 15
Z tego co wiem to Jagodna znajduje się w Górach Bystrzyckich a nie w Kotlinie Kłodzkiej. No chyba że się mylę.
~temat do debaty
2020-01-03 13:04:31
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: 12
Wieże widokowe tylko na zalesionych szczytach