Brak dojazdu do zabytkowego obiektu i kilku nieruchomości. "Można przejechać przez stację benzynową"

Piotr Słowiński, d | Utworzono: 2020-01-08 10:07 | Zmodyfikowano: 2020-01-08 10:07
A|A|A

(fot. Piotr Słowiński)

Drogowcy wskazują, że droga krajowa dla bezpieczeństwa musi być odizolowana od dróg lokalnych, które mają być obsługiwane jednym skrzyżowaniem. Skrzyżowanie powstało, gmina narysowała lokalne drogi na planach, ale droga do Zagrody Kołodzieja jest w rezultacie częścią placu manewrowego na prywatnym terenie stacji benzynowej.

Właścicielka Zagrody Elżbieta Gothard-Lech nie ma obecnie dojazdu drogą publiczną ani od drogi krajowej ani od miasta. Zapowiada walkę sądową o dojazd, bo jak mówi, sąsiad może kiedyś zamknąć jej możliwość wjazdu przez swój teren.

Renata Burdosz z urzędu miasta uważa, że możliwe są jeszcze rozmowy w tej sprawie:

POSŁUCHAJ:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Kasie
2020-01-12 09:41:25
z adresu IP: (95.223.xxx.xxx)
Ocena: 1
A to czasem nie jest to słynne miejsce gdzie dziecko wpadlo do noezabaspieczonek studzienki a rodzice nawet przepraszam nie usłyszeli ???????????????? Jak to mówią karma wraca
~Zła
2020-01-10 21:40:14
z adresu IP: (212.106.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ta pani jest znana w zgorzelcu... Przede wszystkim z tego jak źle traktuje i wykorzystuje swoich pracowników kto pracował u niej ten wie.
~Wiedźma
2020-01-10 19:16:57
z adresu IP: (178.219.xxx.xxx)
Ocena: 1
Karma wróciła do Pani. Mała dziewczynka omal nie zginęła przez studzienkę niezabezoieczoną na terenie restauracji. Pani nie widziała w tym swojej winy. A teraz szuka winnych.
~Mieszkaniec
2020-01-08 19:30:32
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -10
Pani Właścicielka mija się z prawdą. Dojazd jest. Kilka samochodów przed jej restauracją. Jak zwykle chce na kimś coś wymusić.
~derta
2020-01-08 19:25:45
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -1
Służebność czynna i bierna Zgodnie z kodeksem cywilnym służebność gruntowa może polegać na tym, że właściciel nieruchomości władnącej może korzystać w oznaczonym zakresie z nieruchomości obciążonej albo na tym, że właściciel nieruchomości obciążonej zostanie ograniczony w korzystaniu ze swojej nieruchomości. Wynika z tego, że służebności gruntowe można podzielić na służebności wykonywane czynnie, np. służebność drogową polegającą na prawie przejazdu i przechodu przez cudzą nieruchomość oraz na służebności bierne, np. służebność widoku, która polega na zakazie wznoszenia na nieruchomości obciążonej budynków oraz innych urządzeń ponad określoną wysokość. Służebność widoku może też polegać na zakazie sadzenia na nieruchomości roślin pnących i drzew, które sięgają ponad określoną wysokość
~wowka54 r.
2020-01-08 18:51:14
z adresu IP: (205.201.xxx.xxx)
Ocena: 2
Z tekstu wynika,że drogę też sprzedano i ja tu czegoś nie rozumiem - można tak? Osobiście uważam,że Zagroda Kołodzieja to powód do dumy dla Zgorzelca a w ten sposób stała się wrzodem na doopie. Musiały pójść duże pieniądze po obu stronach blatu biurka żeby dokonać zamachu na ogrom pracy pożytecznej dla kultury regionu po obu stronach Nysy! Ostatnie zdanie podkreślone wężykiem!!!
~Dzg
2020-01-08 18:20:51
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 6
Należy zwrócić uwagę, że zaraz za Zagroda Kołodzieja są jeszcze dwie posesje i ktoś wydał tym ludziom zgodę na budowę, no i dojazd do posesji też powinien zapewnić....
~emu
2020-01-08 13:10:09
z adresu IP: (91.235.xxx.xxx)
Ocena: 20
Sprawa ewidentnie grubymi nićmi szyta! Ktoś chce (nie pierwszy raz) "przydusić" Kołodzieja. Gmina ma obowiązek zapewnienia właścicielowi posesji dojazd do dróg publicznych. A druga sprawa, że nie byłoby problemu z bezpiecznym wjazdem z ul. Słowiańskiej tylko dla kierunku jadąc co A4 w stronę Zgorzelca oraz wyjazdem z Al. Lipowych tylko w prawo, czyli w stronę ronda przy Plazie. Tak to funkcjonuje np. przy zamku Książ, gdzie jest bardzo duży ruch. Jak w takim razie rozwiązano teraz tam wjazd/wyjazd dla szlaku rowerowego ER-4?
~Mieszkaniec
2020-01-08 12:55:37
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 19
Banan chce pewnie położyć łapę na Zagrodzie Kołodzieja i zrobić tam sobie kolejne Picaro :-))
~Zgorzelczanin
2020-01-08 12:21:49
z adresu IP: (80.153.xxx.xxx)
Ocena: -17
Ta kobieta udaje pokrzywdzona, ale to tylko pozory, ona dba tylko o swoje interesy, a wjazd na ta posesje byl skrajnie niebezpieczny. Zabytkowe Aleje Lipowe byly traktem pieszo-rowerowym! Ja tej Pani nie ufam ani troche w dobre intencje.
~Grzegorz
2020-01-08 11:47:17
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 21
Obowiązki samorządu się kłaniają. Niezła wtopa.