Kolarz CCC Team nie pojedzie w australijskim wyścigu z powodu problemów z sercem

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2020-01-20 19:59

Podczas treningu u Bevina wykryto nieregularne bicie serca, które później w badaniu elektrokardiograficznym zostało zdiagnozowane jako arytmia nadkomorowa. Zawodnik został natychmiast poddany odpowiedniemu leczeniu.

– Patrick Bevin został przyjęty do szpitala Calvary Wakefield w Adelaide po odnotowaniu pewnych nieprawidłowości w biciu serca podczas treningu. Zawodnik nie miał wcześniej problemów z sercem, jednak elektrokardiogram wykrył jednorazowy przypadek arytmii nadkomorowej. Jest to stan, który nie zagraża życiu i bywa dość powszechny, wymaga on jednak natychmiastowego leczenia w celu regulacji rytmu pracy serca – wyjaśnia dr Max Testa, dyrektor medyczny CCC Team.

– Na szczęście sytuacja miała miejsce podczas treningu, kiedy Patrick przebywał z drużyną. Mogliśmy więc natychmiast przystąpić do leczenia arytmii. Będziemy nadal monitorować stan zdrowia zawodnika i przeprowadzać kolejne testy. Jednak ponieważ do Santos Tour Down Under został niecały tydzień, Patrick nie będzie w stanie wziąć w nim udziału i wróci do Nowej Zelandii. Jesteśmy przekonani, że Patrick szybko wróci do zdrowia i wkrótce zobaczymy go w kolejnych wyścigach – dodał dr Testa.

Bevin jest rozczarowany, że nie stanie na starcie Santos Tour Down Under. Australijski wyścig miał być jednym z priorytetów Nowozelandczyka w tej części sezonu. Przypomnijmy: podczas ubiegłorocznej edycji Bevin wygrał etap – dając CCC Team pierwsze zwycięstwo w sezonie. Przez kilka dni jechał także w koszulce lidera.

– Jestem rozczarowany tym, że nie pojadę Santos Tour Down Under. Intensywnie przygotowywałem się do tego wyścigu. W ubiegłym roku byłem blisko wygrania „generalki”, więc tym bardziej nie mogłem się doczekać powrotu na trasę. Chciałem powtórzyć swój wyczyn, jednak w tym przypadku to kwestia mojego zdrowia i niestety nie będę w stanie ścigać się w tym roku w Adelaide – powiedział Bevin.

– Czuję całkowicie dobrze i obecnie jest to tylko kwestia odpoczynku i regeneracji, aby mieć pewność, że ta sytuacja się więcej nie powtórzy. Ściganie rozpocznę miesiąc później niż planowałem. Myślę jednak, że nawet w tej sytuacji mogę liczyć na mocny początek sezonu dzięki solidnie przepracowanemu okresowi przygotowawczemu – dodał Bevin.

Nowozelandczyka zastąpi Guillaume Van Keirsbulck, który jest w drodze do Australii.

– To dość niespodziewana zmiana w moim kalendarzu, czekam zatem na rozpoczęcie sezonu w Australii. Na Santos Tour Down Under ścigałem się raz – w 2016 roku i bardzo podobała mi się trasa oraz atmosfera – powiedział Van Keirsbulck.

Santos Tour Down Under (21-26 stycznia)
Skład: Josef Černý (CZE), Simon Geschke (GER), Joey Rosskopf (USA), Szymon Sajnok (POL), Guillaume Van Keirsbulck (BEL), Francisco Ventoso (ESP) Łukasz Wiśniowski (POL).

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.