Sztuka w RWK - rozmawiamy o nowym BIURZE i wystawach w Galerii Miejskiej, FOTO-GENie i Muzeum Etnograficznym [PODCASTY I WIDEO]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2020-01-23 11:18 | Zmodyfikowano: 2020-01-23 11:40
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura


Ukazał się właśnie nowy numer BIURA, organu prasowego BWA Wrocław. Tym razem poświęcony krytyce artystycznej. Temat przybliżyły nam Anna Mituś i Zośka Reznik.

Posłuchaj całej rozmowy:Od piątku 24 stycznia w Galerii FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki oglądać będzie można prace fotograficzne i realizacje rzeźbiarskie Jana Berdyszaka. O ekspozycji "Wobec parergonu" mówili Marcin Berdyszak i kuratorzy Manfred Bator oraz telefonicznie Andrzej Mazur.

Posłuchaj całej rozmowy:Od 24 stycznia wnętrza Galerii Miejskiej wypełnią dzieła Elżbiety Woźniewskiej. O zaszyfrowanych w barwnych znakach symbolach, rozmawiałem z autorką prac oraz kuratorem Mirosławem Jasińskim.

Posłuchaj całej rozmowy:Jakie tematy podejmują współcześni artyści nieprofesjonalni? Czy ich twórczość jest doceniana przez lokalną społeczność? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć na wystawie, którą do 2 lutego oglądać można w Muzeum Etnograficznym. O wystawie "Otwarty teren sztuki" opowiadała Marta Derejczyk.

Posłuchaj całej rozmowy:


Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama