Półfinał nie dla Świątek i Kubota. Koniec polskich występów w AO

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2020-01-29 18:15 | Zmodyfikowano: 2020-01-29 18:15

18-letnia Świątek i starszy o 19 lat Kubot byli ostatnimi Polakami w tegorocznej edycji Australian Open w rywalizacji seniorów. Warszawianka startowała też w singlu, ale odpadła w 1/8 finału, z kolei lubinianin został wyeliminowany w drugiej rundzie debla. Rok temu ten polski duet także startował razem w grze mieszanej w Australii - zatrzymał się wówczas na drugiej rundzie.

Ćwierćfinałowe starcie z ubiegłorocznymi finalistami miksta w AO rozpoczęło się dobrze dla Polaków. Od stanu 3:3 Świątek i Kubot dwukrotnie przełamali przeciwników, zwyciężając w pierwszej partii 6:3.

Drugi set był znacznie bardziej wyrównany i jego zwycięzcę musiał wyłonić tie-break. Polski mikst prowadził w nim 4-2, lecz w tym momencie słabszy okres gry przytrafił się zawodnikowi z Dolnego Śląska. Australijczycy zdobyli pięć punktów z rzędu i wygrali seta.

Super tie-break także należał do rywali Świątek i Kubota. Polacy zdobyli w decydującej partii tylko trzy punkty i przegrali ostatecznie całe spotkanie 6:3, 6:7(4) i 3-10.