Porażka piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2020-01-30 07:00
A|A|A

Lubinianie w pierwszych minutach grali bardzo dobrze. Co prawda wynik meczu otworzył Piotr Rutkowski, ale później zaczął się koncert Zagłębia i popis skuteczności duetu Tokaj – Marciniak. Po kwadransie gry zespół z Lubina wygrywał aż 8:2. Gospodarze zaczęli odrabiać straty, a robili to na tyle szybko i skutecznie, że jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. Bramka Marka Marciniaka dała Miedziowym remis po 12 do przerwy.

Po zmianie stron do 50. minuty trwała walka bramka za bramkę i wynik wciąż był sprawą otwartą. Niestety, tak jak końcówka pierwszej połowy nie wyszła Zagłębiu, tak i ostatnie dziesięć minut było dużo słabszym okresem gry. Od stanu 19:19 na parkiecie rządzili gospodarze. W tym czasie lubinianie rzucili tylko dwie bramki, Piotrkowianin trafił aż dziewięć razy i cieszył się ze zwycięstwa.

 

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Zagłębie Lubin 28:21 (12:12)

Piotrkowianin: Kot, Procho – Gluch 5, Iskra, Kaźmierczak, Mastalerz 2, Nastaj, Pacześny 3, Pożarek, Rutkowski 5, Sobut 2, Surosz 2, Swat 6, Szopa, Tórz, Woynowski 3.

Zagłębie: Bartosik, Schodowski, Wiącek – Adamski 2, Borowczyk 1, Drobiecki 2, Dudkowski, Gębala 3, Hajnos, Kupiec, Marciniak 5, Pawlaczyk, Pietruszko, Sroczyk 1, Stankiewicz 1, Tokaj 6.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama