Pogoda górą. Narciarski Bieg Gwarków 2020 nie odbędzie się

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2020-01-31 19:50 | Zmodyfikowano: 2020-01-31 19:50
A|A|A

fot. Bieg Gwarków

Główny organizator wydarzenia - Zarząd Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich - decyzję podjął ze względu na brak śniegu na Przełęczy Jugowskiej oraz niekorzystne prognozy pogodowe na najbliższe dni.

Od poniedziałku zapisanym uczestnikom będą zwracane pieniądze z wpisowego. 

- Po raz kolejny musimy z niezwykle ciężkim sercem podać do wiadomości smutną informację. Natura nas nie rozpieszcza, w najbliższych dniach temperatury mają poszybować powyżej 10 stopni w górę, a porządnych opadów śniegu nie widać...

Niestety organizacja tak dużej imprezy nie pozwala nam dłuższe trzymanie Was i osób zaangażowanych w niepewności, tym bardziej, że organizacji i osób pracujących przy wydarzeniu jest naprawdę wiele. Każdy czeka na naszą decyzję.

Dopinanie wydarzenia z nadzieją, że śnieg jednak będzie wiąże się z konsekwencjami, gdy nic nie wskazuje na zmianę temperatur. Rozumiemy, że chcecie wiedzieć znacznie wcześniej co się będzie działo, my także jesteśmy wstrzymani z podjęciem kluczowych zobowiązań przede wszystkim finansowych. Dlatego dziś Zarząd Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich podjął decyzję o odwołaniu XXXVII Biegu Gwarków.

Na osłodę, chcemy Wam powiedzieć, że jeżeli w tym sezonie spadnie jeszcze śnieg postaramy się zorganizować dla Was imprezę biegową pod inną nazwą, lecz z tym samym zapałem – napisali w oświadczeniu skierowanym do biegaczy organizatorzy narciarskiego Biegu Gwarków.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama