Kolarze dolnośląskiej grupy rozpoczynają zmagania na południu Francji

Piotr Pietraszek, mat. prasowe | Utworzono: 2020-02-04 21:30

CCC Team wystawi na ten wyścig mocny skład, w którym znajdą się m.in. sprinterzy: Jakub Mareczko i Jonas Koch oraz dwaj debiutanci: oprócz Paluty, także Kamil Małecki. Rywalizacja potrwa do 9 lutego.

Jednym z dyrektorów sportowych będzie Fabio Baldato, który ma dobre wspomnienia z Etoile de Besseges, ponieważ wygrał go w 2003 roku. Baldato podkreślił, że liczy na dobry występ ekipy, zwłaszcza na sprinterów:

– Trasa wyścigu sprzyja szybkim kolarzom, więc będą mieli możliwość, aby pokazać się z dobrej strony. Patrząc na nasz skład – młody, ale jednocześnie doświadczony – Mareczko i Koch mogą liczyć na wsparcie ekipy od pierwszych do ostatnich kilometrów. Przy okazji zobaczymy też, jak wygląda forma zawodników na początku roku. Ostatni etap to jazda indywidualna na czas, więc tutaj liczymy na Kamila Gradka, który jest solidnym czasowcem. Co prawda, w przypadku Etoile de Besseges trasa kończy się podjazdem, a to zwykle jest wymagające dla Kamila. W tym przypadku jednak liczę, że osiągnie on przyzwoity wynik, ponieważ jest w dobrej formie – powiedział Fabio Baldato.

Michał Paluta, po solidnie przepracowanym okresie przygotowawczym i styczniowym obozie w hiszpańskiej Denii, nie może doczekać się powrotu do ścigania.

– Czuję się prawie tak samo jak zawsze przed pierwszymi wyścigami w sezonie. Tym razem jednak jest trochę inaczej. Przede wszystkim, jest spora ciekawość dotycząca tego, jak zareaguje mój organizm, czy ciężko przepracowana zima przyniesie zamierzone efekty. Dodatkowo, będzie to mój pierwszy sezon w ekipie WT, co daje mi dużo motywacji. Staram się być spokojny, robić swoje, aby być jak najlepiej przygotowanym do ścigania. Mamy silny skład na ten wyścig, więc na pewno będziemy starali się walczyć o zwycięstwa na poszczególnych etapach. Ja będę chciał sprawdzić swoje nogi oraz zrobić wszystko, któryś z kolegów mógł podnieść ręce na mecie. Oczywiście, zależy mi też, aby samemu pokazać się z dobrej strony – powiedział Paluta.

Skład CCC Team na wyścig Etoile de Besseges (5-9.02):

Kamil Gradek (POL), Jonas Koch (GER), Kamil Małecki (POL), Jakub Mareczko (ITA), Michał Paluta (POL), Gijs Van Hoecke (BEL), Georg Zimmermann (GER).


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.