Ekipa CCC Team zakończyła w Chinach sezon 2019

Piotr Pietraszek, mat. prasowe | Utworzono: 2019-10-22 19:30 | Zmodyfikowano: 2019-10-22 19:30

Pięcioosobowa ucieczka dnia uformowała się niedługo po starcie i w pewnym momencie miała cztery minuty przewagi. Peleton z kolarzami CCC Team trzymał rękę na pulsie, kontrolował różnicę i zaczął ją zmniejszać na ostatnich 70 kilometrach, 168-kilometrowego etapu. Po ostatnim kategoryzowanym podjeździe wyścigu, zapas prowadzących wynosił dwie minuty i akcja została ostatecznie skasowana pięć kilometrów przed końcem.

Na finałowych kilometrach bardzo dobrą pracę wykonali koledzy Mareczki, którzy wyszli na czoło stawki i umożliwili swojemu sprinterowi zajęcie optymalnej pozycji do sprintu. Włoch polskiego pochodzenia zafiniszował na piątym miejscu, za triumfatorem etapowym, Pascalem Ackermannem (Bora-Hansgrohe).

Dla Mareczki była to trzecia lokata w pierwszej dziesiątce w tegorocznych zmagań Chinach, gdyż na pierwszych dwóch etapach był ósmy oraz szósty. Poza tym ekipa może się też pochwalić czwartym miejscem Jonasa Kocha, drugiego dnia zmagań.

Cały wyścig padł łupem Hiszpana Enrika Masa (Deceuninck Quick Step), a najwyżej sklasyfikowanym kolarzem CCC Team w generalce był Belg Gijs Van Hoecke, który uplasował się na 32. miejscu.

Klasyfikację górską wygrał Tomasz Marczyński z Lotto Soudal, który ukończył wyścig na 19. pozycji. Drugi z Polaków startujących w Chinach Kamil Gradek z CCC Team był 105.

Tour of Guangxi był 38. i ostatnim wyścigiem tegorocznego cyklu World Tour.