Złe dobrego początki

Wojciech Klich | Utworzono: 2020-02-08 21:35

Napisać, że dla #VolleyWrocław było to ważne spotkanie to nic nie napisać. Ewentualna wygrana z Radomką sprawiała, że obie drużyny miałyby po tyle samo punktów i dzieliłby je tylko bilans setów.

W pierwszej partii to jednak przyjezdne z Radomia prezentowały się lepiej. O ile jeszcze w początkowej fazie to wrocławianki odskakiwały na parę punktów, to w końcowych momentach najważniejsze wymiany padały łupem radomianek. Ostatecznie Radomka triumfowała 25:21.

W drugim secie szybko przewagę wypracowały podopieczne Wojciecha Kurczyńskiego. Wrocławianki prowadziły czterema punktami i nie pozwalały rywalkom na zminimalizowanie straty. Co więcej, pod koniec seta, dzięki skutecznej grze m.in. Roksany Wers, Volley jeszcze powiększył przewagę i wygrał 25:19.

W trzeciej partii wrocławianki zagrały bardzo rozsądnie. Set był bardzo wyrównany, ale do stanu 14:14. Wtedy gospodynie odskoczyły najpierw na dwa, a potem nawet na cztery punkty i wyszły w całym spotkaniu na prowadzenie 2:1.

Czwarta partia pokazała jak bardzo wrocławianki chciały szybko zamknąć kwestię zwycięzcy spotkania. Nie do zatrzymania była Wers, a z każdym zdobytym punktem Volley grał jeszcze płynniej. Z kolei po stronie Radomki ewidentnie brakowało wiary w zwycięstwo.

#VolleyWrocław wygrał 3:1 i zrównał się punktami z Radomką w tabeli. Rywalki wciąż jednak są wyżej, gdyż mają korzystniejszy bilans setów.