Szczawno-Zdrój: Wyremontowaną drogą nie pojedziesz. Trzeba mieć przepustkę

Bartosz Szarafin, GN | Utworzono: 2020-02-09 09:07 | Zmodyfikowano: 2020-02-09 09:08
A|A|A

fot. Bartosz Szarafin

Grupa mieszkańców Szczawna-Zdroju i część radnych zebrała się przy ulicy Chopina, by zaprotestować przeciwko decyzji burmistrza, który pomimo zakończenia remontu - nie otwiera drogi. To nie podoba się wielu osobom. O ile Szczawno oferuje przepustki dla mieszkańców, o tyle Ci mieszkający nieco dalej otrzymują decyzje odmowne:

Mimo rozmów i nadzwyczajnej sesji Rady Miasta - nie przekonano burmistrza i droga pozostaje zamknięta:

Burmistrz za pośrednictwem komunikatu do mediów i wpisem w mediach społecznościowych - odpowiada. Droga zostanie otwarta dopiero, gdy uzyska zapewnienie od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu oraz Policji, że w obecnej formie dojazd nie stanowi zagrożenia. W innym przypadku, droga będzie niedostępna przez co najmniej 2 lata.

- To narażanie miasta na ryzyko strat w budżecie - mówi pan Henryk:

Opieszałości urzędu nie rozumie także grupa radnych, która obawia się czy dotacji nie będzie trzeba oddać. Mówi o tym Michał Broda - przewodniczący Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju:

Droga jest dostępna jedynie dla komunikacji zbiorowej taksówek i mieszkańców najbliższych zabudowań, ale muszą mieć przepustki.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Lola
2020-02-10 20:58:37
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Do nie ludzkie podzualy...niechcemy takiego burmistrza A ksiadz dostal przepustke ..i to ma byc sprawiedliwe ...NIE JEST
~Wojciech
2020-02-10 12:31:24
z adresu IP: (46.135.xxx.xxx)
Ocena: 0
Na Starym Zdroju przy ulicy Żeromskiego również jest wyjazd z budowy i to w dwóch miejscach i jakoś nikt nie szaleje, nie zamyka ulicy dla ruchu... Nie słyszałem też ani nie widziałem żeby dochodziło tam do jakichś niebezpiecznych sytuacji.
~Dfr
2020-02-09 19:02:06
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
A zablokować drogi do szczawna od strony wałbrzycha
~Bajka
2020-02-09 18:18:51
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 0
Od zawsze burmistrz Szczawna ma problem ze swoim ego. Jak nie polecenia klechy to R. Sz. Biedny człowiek
~Mieszkaniec Szczawna
2020-02-09 14:37:26
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 1
To jak to dla jednych mieszkańców przejazd jest bezpieczny a dla innych nie...Coraz to inne wymówki a to ruch za duży a to zanieczyszczenie powietrza potem , że wypadkowość spadła a teraz kolejna ta samą drogą dla jednych bezpieczna dla innych nie .Co za bzdury ... burmistrz już nie wie jak wybrnąć ze swoich pomysłów
~Kazimierz57
2020-02-09 10:36:43
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 0
Panie Burmistrzu: LUDZIE WYBACZAJĄ ALE NIE ZAPOMINAJĄ....
~Kazimierz57
2020-02-09 10:34:57
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 1
JAK SIĘGAM PAMIĘCIĄ, PRZED WIELU LATY, TEŻ BYŁEM URZĘDNIKIEM PAŃSTWOWYM !! TO JA BYŁEM DLA LUDZI I ZAWSZE TO PODKREŚLAŁEM NA KAŻDYM MIEJSCU. NA STANOWSIKA – DOWODZENIA – KIEROWANIA – WŁADZY NIGDY SIĘ NIE PCHAŁEM BO WŁADZA DEMORALIZUJE ALE PRZEŁOŻENI WIEDZIELI CO ROBIĄ. W Szczawnie Zdroju ktoś, może, zapomniał o swojej powinności wobec ludzi?
~Walbrzyszanin
2020-02-09 10:21:59
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 0
To jest chore co wyprawia ten burmistrz watpie aby zostal wybrany na następną kadencję
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.