Konrad Imiela, Paweł Świątek, Ada i Jakub Tabiszowie w Radiu Wrocław Kultura (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-02-12 14:00 | Zmodyfikowano: 2020-02-12 16:38
A|A|A

DAB+wtorek od 16:00, powtórka w środę od 9:00

Nowa propozycja Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu polega na połączeniu sił z Teatrem Improkracja. W cyklu 'Mów coś, śpiewaj!' raz w miesiącu na Scenie Restauracja improwizatorzy spotykać się będą z artystami teatru przy Piłsudskiego. Co z tego wyniknie? W lutym Cezary Studniak i Łukasz Wójcik. Kolejne spotkanie już podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej, w marcu. Przybliżamy dziś ten projekt z szefem Capitolu Konradem Imielą.

Paweł Świątek. Jeszcze kilka lat temu etatowy reżyser Teatru Polskiego we Wrocławiu. Dziś bliżej mu do Teatru Polskiego w Podziemiu, a najbliżej do scen krakowskich. W 2013 roku głośno było o jego 'Pawiu królowej' w Starym Teatrze, ostatnio w Teatrze Słowackiego przygotował 'Balladynę'. No i nie zapominajmy o wałbrzyskich tropach i spektaklu w Teatrze Szaniawskiego. Paweł pochodzi wszak z Wałbrzycha.

Ada Tabisz i Jakub Tabisz - reżyserzy związani ostatnio najmocniej z Instytutem Grotowskiego i teatrem dokumentalnym, o którym często w naszych audycjach wspominamy. Dziś rozmawiamy o ich najnowszych propozycjach, a także o tym, jak się - z sukcesem - odnaleźć w życiu i teatrze.

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach na smartfony, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama