Nie Było Grane: Lonker See, Kiev Office, Paul Haslinger, Ewa Braun, Hildur Guðnadóttir

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2020-02-15 07:00 | Zmodyfikowano: 2020-02-15 07:00
A|A|A

Nie Było Grane 15/02/20


Zerkając przede wszystkim w okolice naszego Pomorza. To tu przed laty narodził się yass, swój początek miała polska scena post-rockowa, a dziś to wywodząca się z Gdańska Trupa-Trupa robi dużo pozytywnego szumu w świecie muzycznej alternatywy.
Na Pomorzu natrafimy też na Jezioro Łąckie. Przed laty jego niemiecka nazwa brzmiała Lonker See i to ona dała szyld duetowi, a następnie kwartetowi, o którym nieco mniej słyszy się w mediach niż o gdańskim składzie. Całkiem niesłusznie, bo jak się okazuje i Lonker See poza granicami Polski mogą pochwalić się dobrym przyjęciem, tak klubowym jak i festiwalowym. A muzyka?


Ta której słuchaliśmy przed 2 laty miała znakomite recenzje i zaowocowała występem formacji m.in. na Primaverze. Joanna Kucharska, basistka i wokalistka grupy, w jednym z ostatnich wywiadów muzykę Lonker See określiła jako psychodelic-noiserock z elementami improwizacji. Sprawdzimy jak ta mieszanka prezentuje się w ramach właśnie wydanej przez nich „Hamzy” oraz jak dużą (czy w ogóle?) otwiera furtkę na koncertową improwizację. A koncert, we wrocławskim Luksusie już w najbliższą niedzielę.


Wspomniana Kucharska jeszcze niedawno udzielała się w Kiev Office, formacji która również wydała premierowy materiał. Sprawdzimy czy zainspirowany rybackimi pieśniami i tradycjami Pomorza „Nordowi Môl” czerpie też z tradycji Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej?
Będziemy też na Islandii, a to za sprawą znakomitej wiolonczelistki i kompozytorki Hildur Guðnadóttir, znanej w Nie Było Grane chociażby ze współpracy z Sunn O))), a od minionego poniedziałku zdecydowanie szerzej za sprawą nagrodzonej Oscarem muzycznej ilustracji do Jokera.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama