Czy prezes MPK straci stanowisko? Chcą tego związkowcy

Joanna Jaros | Utworzono: 2020-02-17 17:00 | Zmodyfikowano: 2020-02-17 17:00
A|A|A

(fot. Andrzej Owczarek)

Wrocławskie MPK nadal nie chce wytłumaczyć, co było przyczyną środowego wykolejenia tramwaju nauki jazdy. O sprawie pisaliśmy tutaj: Szef MPK miał nazwać pracownicę "kretynką". Interweniował prezydent.

Dziś Związek Zawodowy Pracowników Komunikacji Miejskiej RP wystosował pismo do zarządu MPK z żądaniem przywrócenia instruktorki z powrotem na stanowisko szkoleniowca, żąda także jej przeprosin. Związkowcy zwrócili się także do Prezydenta Jacka Sutryka. W datowanym na dzisiaj liście proszą Prezydenta o natychmiastowe zajęcie się tą sprawa, a także sugerują że dalsze pełnienia funkcji prezesa przez Pana Balawejdera "zburzy wizerunek spółki (...) oraz doprowadzi do całkowitego zaniku dialogu na linii związki zawodowe - pracodawca, a co gorsza dialogu z załogą spółki".

Oświadczenie musi wystarczyć. Prezes MPK nie komentuje, rzecznik odsyła do komunikatu

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~wrocławianin
2020-02-20 16:51:34
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 4
Awaria zwrotnicy przy zjeździe z wrocławskiego mostu Zwierzynieckiego w stronę zoo. Tramwaje linii 1, 2, 4, 10 i 16 oraz autobusy linii 115, 145, 146 skierowano objazdem przez Most Szczytnicki, Różyckiego, Paderewskiego, Mickiewicza. $utryk brak ci fachowców od konserwacji zwrotnic? Kiedyś byli. Wiesz dlaczego teraz ich nie ma?
~wrocławianin
2020-02-19 21:25:06
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 3
19 lutego godz. 17. Zderzenia się dwu tramwajów na pl. Jana Pawła II. Kilkugodzinne utrudnienia.
~Jan
2020-02-19 00:12:43
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 0
Afera koperkowa, jak z tym środkowym palcem posłanki. Ludzie weźcie się za coś pożytecznego, bo zawracacie głowę sobie i innym bzdurami.
~pip
2020-02-18 17:39:37
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 20
Czy prezydent Sutryk konsultował się w tej sprawie z PIP'em? Bo ta kretyńska afera w MPK podlega pod zakres działalności Państwowej Inspekcji Pracy.
~jaś fasola
2020-02-18 14:43:55
z adresu IP: (87.206.xxx.xxx)
Ocena: 8
Tak właśnie wygląda ten przereklamowany i niefunkcjonalny Wrocław, gdzie pieniądze wydaje się na bzdury, a podstawy leżą! Niestety jest tak, że z Gojami w tym mieście nikt się nie liczy, Goje mają płacić podatki i nic nie chcieć w zamian, jak za komuny! Ciekaw jestem, dlaczego zainwestowano w stadion prawie 1 mld PLN? Przypuszczam, że ten projekt był nieopłacalny już na etapie biznesplanu, jeżeli takowy był robiony... Dzisiaj stadion stoi i nic tam się specjalnie nie dzieje. Decydent, który podjął decyzję o budowie stadionu powinien za to odpowiedzieć.
~GGPan
2020-02-18 14:10:09
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: 8
Nie ma opcji! Głos ludzi mało co obchodzi włodarzy miasta, bo w sumie to się na transporcie nie znają, to i po co mają się odzywać? Uśmiechaj się, płać podatki i milcz! A, jak nie to jesteś zacofany, głupi i nieeuropejski ;)
~...
2020-02-18 13:46:28
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 9
Tak to się konczy jak prezes nie zaczynał od prostego mechanikowania na hali lub nie był motorniczym/kierowcą, a karierę zaczynał od stanowiska "wieczny dyrektor". Teraz widzisz bzdurniku dlaczego nie da się być dobrym dyrektorem nie znając od podszewki swej firmy...
~miszka
2020-02-18 13:22:19
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: -1
JaCuś nie pozwoli na wykopanie wiernego prezesa.
~inny
2020-02-18 12:12:48
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -1
koleś ewidentnie antypatyczny, ale próba odwołania tylko przez to ze chlapnął coś w nerwach jest dziecinadą. jeśli jest złym managerem to złóżcie wnioek o odwołanie go z tego powodu , jesli jest mobberem - złóżcie zawiadomienie, jeśli ta pani poczuła sie urażona - niech składa pozew (może i przez organizacje związkową) , reszta to - jak napisałem powyżej - dziecinada.
~wrocławianin
2020-02-18 12:12:26
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 10
Czy prezes MPK straci stanowisko ... Straci bo $utryk musi znaleść kozłą ofiarnego. Dutkiewicz i $utryk latami nie dawali pieniędzy na doprowadzenie torów tramwajowych do stanu używalności. Nigdy tory tramwajowe we Wrocławiu nie były tak zaniedbane jak są teraz, za $utryka, który skąpi pieniędzy na remonty torowisk i wydaje je bez umiaru na stadion i kopaczy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.