Gładkie zwycięstwo KPR Kobierzyce

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2020-02-21 20:19

Drużyna gospodarzy przystępowała do tego spotkania osłabiona brakiem swojej najlepszej strzelby, Kingi Jakubowskiej. Chorzowianki wyszły na parkiet, od pierwszych sekund stawiając trudne warunki w obronie, skutkiem czego gospodynie w pierwszych pięciu minutach stawały na linii siódmego metra aż trzykrotnie. Trafiły raz. To właśnie skuteczność była największym problemem obu drużyn. Dobrze w bramce spisywała się Beata Kowalczyk. Mimo tego to Ruch wyszedł na prowadzenie (6:4 w 14′). O czas poprosiła Edyta Majdzińska. Od tego momentu kibice zgromadzeni w hali przy ul. Dębowej 20 byli świadkami ostrej wymiany ciosów. Kobierzyczanki odzyskały przewagę podczas kary jednej z Niebieskich (10:9 w 21′). Pod koniec pierwszej połowy nie do zatrzymania był duet Wiertelak – Walczak, za sprawą którego dolnośląski KPR schodził na przerwę przy rezultacie 15:10.

Po zmianie stron znakomita postawa wspomnianej już wcześniej Kowalczyk między słupkami pozwoliła kobierzyczankom na powiększenie dystansu. Kilka szybkich akcji i na tablicy widniał wynik 20:11 (37'). Swój zespół na rozmowę wezwał Michał Boczek, jednak jego podopieczne nie odnajdywały się zbyt dobrze na boisku. Gospodynie miały w defensywie największe trudności z Karoliną Jasinowską oraz Natalią Stokowiec. W ekipie trójkolorowe po raz kolejny bezbłędna była Zorica Despodovska, która zapisała się w meczowym protokole dziesięciokrotnie oraz MVP meczu, Aleksandra Tomczyk. Ustaliła ona wynik spotkania na 37:24.

KPR Kobierzyce – KPR Ruch Chorzów 37:24 (15:10)

Kobierzyce: Zima, Kowalczyk – Kucharska 4, Ilnicka, Tomczyk 6, Piotrowska 1, Janas 1, Wiertelak 6, Kozioł, Ivanović 2, Walczak 5, Koprowska 2, Despodovska 10, Wicik, Michalak

Chorzów: Kuszka, Chojnacka – Jasinowska 6, Drażyk 3, Polańska 1, Masłowska 4, Jaroszewska 1, Piotrkowska 3, Doktorczyk 1, Rodak, Lipok 1, Gryczewsla M., Sójka, Gryczewska K., Grabińska, Stokowiec 4.