Kanonada w Głogowie i efektowne zwycięstwo szczypiornistów Chrobrego

Piotr Pietraszek, mat. prasowe | Utworzono: 2020-03-05 06:45

Kibice w hali przy Wita Stwosza zobaczyli zespół gospodarzy, który walczył w obronie i ataku z ogromnym zaangażowaniem i pewnością. Każda udana akcja w ataku, każda obroniona piłka jeszcze bardziej nakręcały zawodników z Głogowa. Miejscowi po trafieniach Sadowskiego i Grabowskiego szybko odrobili straty z początkowej fazy spotkania. Już w 12. minucie gospodarze prowadzili 9:6. Chrobry stracił przewagę, grając przez moment w podwójnym osłabieniu, ale jeszcze przed przerwą zdołał ją odzyskać i na przerwę schodził z przewagą trzech trafień.

Przełomowy dla losów spotkania okazał się początek drugiej odsłony. Przez pierwsze sześć minut gospodarze rzucili 6 bramek, przy tylko jednym trafieniu Gwardii. Na nic zdał się czas, o jaki w 34. minucie poprosił Rafał Kuptel. Chrobry punktował przeciwników bronią, od której wcześniej sam przegrywał mecze. Szczelna obrona pozwalała wyprowadzać kontry, w bramce mocno pomagał Stachera i przewaga miejscowych rosła. Trener Kuptel łapał się za głowę, z kolei Vitalij Nat od dawna nie oglądał meczu swojego zespołu na takim luzie. Bramki zdobywane z podwójnych wrzutek, koncertowa gra skrzydłowych czy obrona, jakiej nie powstydziłyby się drużyny z czuba tabeli.

Głogowianie po świetnym występie rozbili wyżej notowany zespół Gwardii różnicą 12 goli i pokazali, że do samego końca będą walczyć o miejsce w „ósemce” przed druga fazą rozgrywek.

Chrobry Głogów - Gwardia Opole 41:29 (19:16)

Chrobry: Stachera, Zapora - Sadowski 9, Zdobylak 9, Babicz 7, Grabowski 6, Przysiek 4, Klinger 3, Krzysztofik 2, Orpik 1, Bujnenko, Tylutki, Bekisz, Tilte, Jamioł, Makowiejew.

Gwardia: Zembrzycki, Balcerek - Jankowski 5, Mauer 5, Zarzycki 4, Klimków 3, Fabianowicz 2, Skraburski 1, Morawski 1, Zadura 1, Lemaniak 1, Działakiewicz 1, Kawka 1, Zieniewicz, Milewski.