Pewna wygrana szczypiornistek Metraco Zagłębia

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2020-03-06 21:31

Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej szybko zaczęły budować swoją przewagę. Po początkowym fragmencie wyrównanej walki, między siódmą a dziesiątą minutą Metraco Zagłębie rzuciło pięć bramek z rzędu i mieliśmy 9:3. W kolejnych minutach to Start zaliczył serię pięciu bramek, łapiąc kontakt z Miedziowymi. W tym momencie o czas poprosiła Bożena Karkut i uspokoiła grę swojej drużyny, co szynko przyniosło efekt. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy Metraco Zagłębie wygrywało 12:8, a połowę bramek zdobył duet skrzydłowych Kinga Grzyb – Adrianna Górna. Pod koniec pierwszej połowy lubinianki wrzuciły piąty bieg i jeszcze powiększyły swoją przewagę do sześciu bramek.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia gospodyń, a konkretnie skrzydłowych. Po dwie bramki zdobyły Adrianna Górna i Daria Zawistowska, co sprawiło, że przewaga Metraco Zagłębia zbliżała się do dziesięciu trafień. Lubinianki grały z polotem i finezją, wykorzystując najmniejszy błąd rywalek. Miedziowe pewnie zmierzały po dwunaste zwycięstwo z rzędu, a barierę dziesięciu bramek przewagi przełamały kwadrans przed końcem – 30:20. Po sześćdziesięciu minutach mieliśmy

Dzięki wygranej Metraco Zagłębie zbliżyło się do liderującej Perły Lublin na jeden punkt. Zespół z Lubelszczyzny swój mecz w tej serii rozegra w sobotę o godzinie 12:45 w Kobierzycach. W następnej serii dojdzie do szlagierowego spotkania, w którym lubinianki zagrają na wyjeździe z Perłą Lublin.

MVP meczu: Adrianna Górna (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – EKS Start Elbląg 35:28 (21:15)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk, Grzyb 6, Mączka 3, Hartman 1, Trawczyńska 1, Buklarewicz 1, Górna 9, Ważna 3, Galińska 3, Zawistowska 2, Matieli 3, Noga, Belmas 1, Milojević 2.

Start: Chodakowska – Waga 5, Pękala 3, Orowicz, Cygan 4, Kaczmarek 2, Trbović 3, Szulc, Dronzikowska 2, Stapurewicz 8, Tarczyluk, Yashchuk 1.