Pewna wygrana w Elblągu

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2024-01-11 06:33
Pewna wygrana w Elblągu - fot. zaglebie.lubin.pl

Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej zaczęły rewelacyjnie, rzucały kolejne bramki, a rywalkom nie pozwalały na wiele. Mijały kolejne minuty, a Miedziowe wciąż zachowywały czyste konto. Start swoją pierwszą bramkę zdobył dopiero w dziesiątej minucie, ale wtedy KGHM MKS Zagłębie miało na swoim koncie już siedem trafień. Później Miedziowe prowadziły już 11:2, jednak kolejne minuty należały do miejscowych, które zmniejszyły straty do sześciu bramek. Właśnie sześć bramek przewagi miały lubinianki, schodząc na przerwę.

Druga połowa wyglądała tak jak pierwszy kwadrans pierwszej części spotkania. KGHM MKS Zagłębie Lubin zdominowało rywalki. Miedziowe szybko dorzuciły kilka bramek i ich przewaga wynosiła ponad dziesięć trafień. Znakomity mecz rozgrywała Patrycja Maitieli, która nie tylko rządziła w środku pola, ale też zdobywała kolejne bramki. I to właśnie brazylijska rozgrywająca została MVP spotkania, które KGHM MKS Zagłębie wygrało bardzo pewnie.

EKS Start Elbląg - KGHM MKS Zagłębie Lubin 22:35 (9:15)

EKS Start Elbląg: Ciąćka, Radojcić - Bancilon 5, Pahrabitskaya 4, Weber 3, Stapurewicz 3, MAcedo 3, Wołoszyk 1, Grabińska 1, Tarczyluk 1, Owczarek, Stefańska, Głębocka.

KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Matieli 6, Michalak 5, Górna 4, Milojević 4, Kochaniak-Sala 4, Bujnochova 3, Szarkova 3, Przywara 2, Drabik 2, Jureńczyk 2, Zych, Pankowska.