Ogromne emocje w Lubinie i wygrana siatkarzy Cuprum

, PlusLiga | Utworzono: 2020-03-10 06:40

W inauguracyjnej partii trwała zacięta walka i żadnej z drużyn nie udało się uzyskać znaczącej przewagi. Dopiero na finiszu gospodarze uzyskali nieznaczną przewagę i zwycięsko zakończyli seta.

W II partii role się odwróciły i już warunki dyktowali siatkarze z Będzina. W kolejnym secie początkowo przeważali miejscowi, ale z czasem inicjatywę przejął zespół trenera Jakuba Bednaruka.

W IV secie w ekipie gospodarzy doszło do zmiany na pozycji atakującego Jakuba Ziobrowskiego zastąpił Damian Domagała co pozytywnie wpłynęło na grę Cuprum. Bardzo dobrze radził sobie również Bartłomiej Lipiński i miejscowi w miarę łatwo wypunktowali zespół z Będzina doprowadzając do tie-breaka.

W nim wyrównana walka punkt za punkt trwała do stanu 4:4. Później zaczęła zarysowywać się przewaga gospodarzy, którzy przy zmianie stron wygrywali 8:5. Z każdą kolejną akcją rosła przewaga Cuprum (10:6, 13:7), a rywale nie mieli już argumentów, żeby się przeciwstawić. Mecz skutecznym atakiem zakończył Kamil Maruszczyk.

XXIII kolejka PlusLigi: Cuprum Lubin - MKS Będzin 3-2 (28;26, 21:25, 23:25, 25:17, 15;8).

MVP: Jędrzej Gruszczyński.