Szczypiornistki Metraco Zagłębia w finale Pucharu Polski

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2020-03-11 20:00

To był prawdziwy pogrom. Zespół Metraco Zagłębia szybo odskoczył rywalkom i pokazał, kto w tym meczu jest faworytem. Lubinianki osiągnęły przewagę kilku bramek, a z biegiem czasu dystans się powiększał. Do przerwy zawodniczki Bożeny Karkut prowadziły dziesięcioma bramkami i było po meczu. W drugiej połowie trwał koncert Zagłębia, które wygrało 34:23.

W finale 16 maja w Gnieźnie Zagłębie zmierzy się z zespołem Młyny Stoisław Koszalin, który wczoraj niespodziewanie wygrał z MKSem Lublin 24:20.

Ruch Chorzów – Metraco Zagłębie Lubin 23:34 (8:18)

Ruch Chorzów: Chojnacka, K. Gryczewska, Kuszka – Jasinowska, Drażyk, Polańska, Masłowska, Piotrkowska, Doktorczyk, Cygan, Rodak, Lipok, Sójka, M. Gryczewska, Grabińska, Stokowiec

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz – Stanisławczyk, Grzyb 4, Mączka 5, Hartman 2, Trawczyńska 1, Buklarewicz 1, Górna 6, Ważna 4, Galińska, Zawistowska 7, Matieli 1, Noga, Belmas 2, Pielesz, Milojević 1.