Wcale nie pustka: teatralne rozmowy z Radia Wrocław Kultura (AUDIO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-03-24 22:00 | Zmodyfikowano: 2020-03-24 22:00
A|A|A

kadr z filmu Zarazy Twórczej, źródło: FB

Martyna Majewska. Kiedy na scenie Teatru Muzycznego Capitol pojawi się 'Alicja' wg powieści Lewisa Carrolla nie wiemy, ale o koncepcji warto porozmawiać. O sytuacji bieżącej, po tej, a jakby drugiej stronie lustra, też.

Cz.1:

Cz2 (tutaj także o filmie wyreżyserowanym przez Martynę):

 

Agnieszka Wolny-Hamkało jest w spektaklu 'Alicja' autorką tekstu. Rozmawiamy o jej wizji opowieści Carrolla, ale też o nowej książce, która pisze:


Znany nam dobrze wrocławianin Michał Kmiecik - reżyser i dramaturg - wraz z Marcinem Liberem mieli w maju w Szczecinie pokazać premierowo spektakl o katastrofie klimatycznej. Czy w związku z inną katastrofą temat się zmienił? Mamy przecieki, że tak. To także rozmowa o tym, że teatr reaguje.

Wiktoria Czubaszek, którą pamiętamy z fantastycznego 'Cesky'ego diplomu' - naszym zdaniem wrocławskiego spektaklu roku 2017, którą znamy ze spektakli Układu Formalnego, tym razem z propozycją: z inicjatywy trojga młodych artystów ruszyła Zaraza Twórcza - internetowy teatr-kronika czasów epidemii.

Leszek Bzdyl w marcu zaczął pracę jako dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Na szczęście pierwsza premiera nowej dyrekcji to pieśń jesienna, ale epidemia z pewnością pewne plany krzyżuje. Ale też inspiruje. Przedstawienie 'Pustka, pustynia, nic' w reż. Leszka Bzdyla trafi do sieci 3-5 kwietnia.

Cz.1:

Cz.2:


Wieczór z Kulturą. Monika Blige - dyrektor programowa i Jarosław Fret - dyrektor Instytutu Grotowskiego. 30 lat mija od utworzenia - wtedy - Ośrodka Badań Twórczości Jerzego Grotowskiego i Poszukiwań Teatralno-Kulturowych. 14 lat temu zmieniła się nazwa, spektrum działalności poszerza się częściej. Powspominamy trochę zamiast oficjalnego jubileuszu, który miał się odbyć w marcu. Nie będzie też wystawy 'Przerzucanie mostów'. Na razie.

Jarosław Fret:

Monika Blige:

 

Do usłyszenia i zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl, w DAB+, aplikacjach mobilnych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama