E-lekcje w Legnicy. "To nowa sytuacja dla wszystkich"

Karolina Kurczab, mk | Utworzono: 2020-03-25 14:19 | Zmodyfikowano: 2020-03-25 14:22
A|A|A

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Nie wszyscy uczniowie mają jednak potrzebny sprzęt i dostęp do internetu. Szkoły dostarczają więc uczniom niezbędne materiały w formie papierowej. Dyrektor Zespołu Szkół Integracyjnych w Legnicy, Sławomir Mateja przyznaje, że na 1000 uczniów otrzymał informacje o jednym takim przypadku:

- Mamy jedną taką sytuację. Rodzic będzie przychodził do szkoły i przy wejściu, pracownik będzie wydawał mu przygotowane materiały, albo to my będziemy wysyłać pocztą tradycyjną. Żaden uczeń nie może być wyłączony z nauczania.

Jak informuje Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Legnicy, Halina Gawin- Majewska trzeba mieć na uwadze, że to nowa sytuacja dla wszystkich:

- Nie powiem, że nie jesteśmy przygotowani, ale dyrektorzy szkół zostali zobowiązani do wykonania ogromnej pracy w bardzo krótkim czasie. To zdalne nauczanie wchodzi od dzisiaj. Najprawdopodobniej i wierzę, że tak jest, te zajęcia rozpoczęły się.

Jest też możliwość wystąpienia z prośbą do dyrekcji o szkolny sprzęt bezprzewodowy - dodaje dyrektor Mateja. Nauczyciele legnickich placówek w ramach e-lekcji wykorzystują przede wszystkim e-dziennik i platformy edukacyjne. Zdalne nauczanie na tę chwilę polega głównie na wysyłaniu zadań domowych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama